Wtorek, 28 października 2003
Nie spotkałem choćby jednej osoby, której nie podobały się tegoroczne, siódme już, Targi Książki w Krakowie. Niezadowolony mógł być jedynie Janusz Fogler, prezes Ars Polony, bo konkurencja z roku na rok rośnie w siłę. Nawet i on - obecny zresztą na wszystkich ważnych spotkaniach branżowych - zachowywał pogodę ducha. Widać udzielił mu się ogólny nastrój. Na pewno Janusz Fogler nie musi obawiać się o międzynarodowe aspiracje krakowskiej imprezy, bo udział Rosji jako gościa imprezy był symboliczny. Zorganizowano ciekawą wystawę książek rosyjskich, głośno odtwarzano płyty Bułata Okudżawy, wyraźnie jednak widać, że organizatorzy Targów Książki w Krakowie w najbliższym czasie nie planują zamachu na warszawskie MTK. I dobrze, to by bowiem dopiero spowodowało niezdrowe emocje w branży. Targi odwiedziło ponad 22 tys. osób. W imprezie uczestniczyło ponad 300 wydawców. Największym zainteresowaniem cieszyły się spotkania z popularnymi pisarzami, po autografy Sławomira Mrożka i Stanisława Lema ustawiały się kilkusetosobowe kolejki. Krakowską imprezę z roku na rok odwiedza coraz więcej osób i chyba już niedługo jej organizatorzy będą musieli pomyśleć o przeprowadzce do większej hali. W pawilonie przy ul. Gabrieli Zapolskiej w tym roku było wyjątkowo tłoczno. Tłumnie targi odwiedzała młodzież - z różnych miast województwa małopolskiego przyjechało ponad 50 autokarów ze szkół. Młodzi czytelnicy mogli się spotkać m.in. z Wandą Chotomską, Krystyną Siesicką, zabawy dla dzieci zorganizowały wydawnictwa M i Media Rodzina. Kilkuset młodych czytelników wzięło udział w konkursie recytatorskim o Puchar Kota Prota. Niecodziennym wydarzeniem targowym była zainscenizowana na cztery dni pracowania malarska Tomasza Sętowskiego. Częstochowski twórca na oczach publiczności malował swój nowy obraz, który ostatniego dnia targów został sprzedany podczas licytacji. Środki ze sprzedaży dzieła zasilą Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. …
Wyświetlono 25% materiału - 269 słów. Całość materiału zawiera 1079 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się