Czwartek, 16 listopada 2017
Śląskie Targi Książki z rekordową publicznością
144 wystawców, 108 znakomitych autorów, książkowe premiery i bestsellery, spotkania literackie, warsztaty, dyskusje, wymiana książek i atrakcje dla dzieci oraz 34 tysiące odwiedzających – to bilans 3. Śląskich Targów Książki, które odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 10-12 listopada 2017 roku. Obecność Węgier jako Gościa Honorowego Śląskich Targów Książki wieńczy największe węgierskie przedsięwzięcie kulturalne w Polsce, czyli obchody Roku Kultury Węgierskiej, rozpoczęte w maju 2016 roku, kiedy to Węgry były Honorowym Gościem Targów Książki w Warszawie. Dzięki obchodom Roku Kultury Węgierskiej polscy czytelnicy mogą zapoznać się z wieloma ważnymi dziełami węgierskich autorów – od powieści i zbiorów opowiadań, przez eseje i opracowania historyczne, do interesujących przykładów literatury dziecięcej. Na rynku polskim ukazało się w ostatnich miesiącach ponad 40 nowych publikacji i to właśnie one wraz z wcześniejszymi wydaniami literatury węgierskiej znalazły się w ofercie stoiska Węgier w Katowicach. Na Targach gościli m.in.: György Szöllösi, autor książki „Ferenc Puskás. Najsłynniejszy Węgier” i węgierski poeta István Kemény. Odbyły się także spotkania dot. węgierskiej literatury dla dzieci oraz promocji twórczości autorów z Węgier dzięki warsztatom „Dwa bratanki – odkrywamy literaturę węgierską w Polsce”, których celem jest popularyzacja wiedzy o madziarskich autorach i ich dorobku wśród bibliotekarzy i moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki. W związku z obecnością Węgier, jako Gościa Honorowego Targów, w uroczystym otwarciu 3. Śląskich Targów Książki udział wzięli: István Íjgyártó, Sekretarz Stanu Ministerstwa Spraw Zagranicznych d.s. Kultury Węgier, dr Zsuzsanna Orsolya Kovács, Ambasador Węgier, prof. Adrienne Körmendy, Konsul Generalny Węgier w Krakowie, Zsuzsanna Szabó, Kierownik Programu Publishing Hungary, dr János Tischler, Radca Ambasady Węgier w Polsce, Dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury, Gáspár Keresztes, Kierownik ds. Programowych Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie, stronę polską reprezentowali: Małgorzata Kidawa-Błońska, Wicemarszałek Sejmu, Marzena Szuba, Wiceprezydent Katowic, Miasta Współgospodarza Targów, prof. Jan Malicki, Dyrektor Biblioteki Śląskiej oraz jako przedstawiciel twórców – Jacek Hugo-Bader. Renomowani wydawcy z całego kraju Dzięki zaangażowaniu organizatorów i partnerów, przy szczególnym wsparciu Katowic - Miasta Współgospodarza oraz Biblioteki Śląskiej, Śląskie Targi Książki stały się dla mieszkańców aglomeracji doskonałą okazją do spotkań ze znanymi i lubianymi autorami oraz udanych zakupów książek wystawców z całej Polski. Wśród 144 wystawców obecnych w Katowicach byli m.in.: AKAPIT PRESS, Arkady, …
Wyświetlono 25% materiału - 353 słów. Całość materiału zawiera 1413 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się