Poniedziałek, 19 czerwca 2017
Inwestycja w Książnicy Płockiej

Książnica Płocka prowadzi nową inwestycję, którą jest remont kamienicy przy ul. Kościuszki 3b, gdzie powstanie mediateka. Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza” na lokalnych stronach regionu płockiego, „stara, zrujnowana kamienica ożyje na nowo. I to nie byle jak- na parterze ponad 470 m kw. Zajmie dział audiowizualny Książnicy Płockiej – mediateka. Na dwóch wyższych kondygnacjach będą mieszkania na wynajem dla młodych”.
Dalej czytamy, że koncepcja wyremontowania i zmodernizowania kamienicy, która obecnie jest „po prostu ruiną” obejmuje stworzenie na parterze mediateki czyli działu zbiorów audiowizualnych Książnicy Płockiej. Biblioteka „do dyspozycji dostanie 471,66 m kw., a teraz ma na ten rodzaj zbiorów 186 m kw.”
Cytowana w artykule Joanna Banasika, dyrektorka Książnicy Płockiej, zapowiada, że „w nowych pomieszczeniach będzie miejsce na płyty winylowe i na wydania komiksowe, które gromadzimy od pewnego czasu. Także z myślą o tym, by dla dzieci i młodzieży organizować warsztaty z tworzenia komiksów”. Dyrektorka biblioteki informuje, że w nowym obiekcie będzie „głównie otwarta przestrzeń z częściami wydzielonymi regałami. Znajdzie się miejsce na pufy, stoliczki, na których będzie można postawić laptop i na nim pracować, ale tez poczytać, pooglądać. Planujemy też stoiska z komputerami, w których dodatkowo będzie dostęp do naszych zasobów. Nasi goście będą mogli korzystać ze słuchawek – słuchać muzyki czy oglądać filmy, nie przeszkadzając innym”. Poza tym zostanie wyodrębniona sala konferencyjno-widowiskowa, gdzie będą się odbywać finały konkursów literackich, między innymi „O liść dębu”, a także spotkania autorskie.

Autor: (fran)