środa, 13 września 2017
Plany na najbliższe dwa miesiące

Empik zapowiada intensywny rozwój swojego nowego konceptu sklepów – w ciągu najbliższych dwóch miesięcy planuje otwarcie co najmniej ośmiu kolejnych księgarni. Nowe Mole Mole pojawią się w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Gdyni.
„Format miał swoją premierę w maju tego roku i obejmuje aktualnie osiem księgarni w całej Polsce. Ostatnią otworzyliśmy 7 września w krakowskiej Galerii Bronowice” – mówi Ewa Szmidt-Belcarz, Prezes Grupy Empik. – MOLE MOLE spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem pasjonatów czytania i dobrej literatury, notujemy dobre wyniki sprzedaży, dlatego zdecydowaliśmy się zintensyfikować rozwój sieci księgarni.

Plany ekspansji tego konceptu są ambitne – Grupa Empik zapowiada otwarcie ośmiu kolejnych lokalizacji Mole Mole w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Nowe księgarnie pojawią się w Krakowie (Galeria Krakowska, Futura Park), w Katowicach (Silesia City Center), we Wrocławiu (CH Wroclavia), w Poznaniu (Avenida), w Gdańsku (Alfa oraz Galeria Bałtycka) a także w Gdyni (CH Batory). Będą to punkty w małym i średnim formacie – o powierzchni od 70 do 250 mkw.

Źródło: (n)