środa, 16 maja 2018
Zapraszają Agora, Miasto Ełk i Ełckie Centrum Kultury

W wakacyjny weekend 28-29 lipca na wyjątkowym terenie ruin zamku krzyżackiego w Ełku odbędzie się pierwsza edycja #BĘDZIECZYTANE EŁK FESTIWAL – nowego festiwalu promującego literaturę i czytelnictwo. Wśród atrakcji m.in.: spotkania z wybitnymi autorami, koncerty najlepszych polskich artystów, targowisko książek i kino festiwalowe.

Tematem przewodnim festiwalu jest literatura – w wydarzeniu wezmą udział znani, cenieni i lubiani pisarze, m.in.: Jakub Żulczyk, Adam Wajrak, Marcin Meller, Katarzyna Puzyńska i Krzysztof Środa.
Organizatorzy zadbali również o tych, który lubią dobrą polską muzykę. Wieczorami będzie można usłyszeć koncerty takich zespołów jak: Andrzej Stasiuk & Haydamaky i Arek Jakubik. Nazwiska kolejnych artystów zostaną ogłoszone wkrótce.
Wyjątkowe atrakcje czekają też na najmłodszych festiwalowiczów. W specjalnej strefie „Książka dla dzieci” będą mogli spędzić czas na spotkaniach, warsztatach i zabawach. Gościem specjalnym będzie m.in. Adam Wajrak, który odpowie na wszystkie nurtujące dzieci pytania dotyczące przyrody i świata zwierząt.
Dodatkowo na terenie festiwalu po licznych spotkaniach literackich i po wieczornych koncertach Co Jest Grane 24 i Gutek Film zaproszą miłośników filmów o tematyce literackiej do kina festiwalowego „Perła”. Widzowie będą mogli obejrzeć w nim np. „Porwanie Michela Houellebecqa” czy „Wielkie nadzieje”.
Poza strefą festiwalu, na promenadzie w Ełku, odbędzie się targowisko książek (wstęp wolny). Będzie czynne w sobotę i niedzielę, 28 i 29 lipca w godzinach 10:00-16:00.

Cena biletów w przedsprzedaży to 35 zł (45 zł w dniu imprezy), a karnetów w przedsprzedaży – 59 zł (69 zł w dniu imprezy). Dzieci do 12. roku i seniorzy powyżej 65. roku wejdą na festiwal za darmo.
Więcej informacji: Bedzieczytane.pl

Kontakt z organizatorem i akredytacje: bedzieczytane@agora.pl

Organizatorem festiwalu jest Agora, a współorganizatorami Miasto Ełk oraz Ełckie Centrum Kultury.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?