Wtorek, 27 maja 2003
Dyrektor Biblioteki Narodowej Michał Jagiełło był gospodarzem spotkania, na które zaproszono specjalistów zajmujących się książką dla dzieci. Początkiem dyskusji była propozycja ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego, reprezentowanego przez Magdalenę Ślusarską, aby stworzyć miejsce, "zaczyn", Instytutu Książki Dziecięcej czy Centrum Informacji o Książce dla Dzieci. Takie placówki istnieją od lat w innych krajach. W Polsce mogłyby działać na rzecz bibliotek dla dzieci. Utworzenie takiej placówki wpisuje się skądinąd w 3-letni ministerialny program promocji czytelnictwa, w Bolonii postulowano powołanie europejskiego banku wymiany doświadczeń w promocji czytania wśród dzieci i młodzieży. Spotkanie w Bibliotece Narodowej przyniosło konkretne ustalenia. BN podejmie prace nad stworzeniem …
Wyświetlono 25% materiału - 99 słów. Całość materiału zawiera 399 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki