Czwartek, 25 października 2007


Centrum Poligrafii M.M. Jakubiccy


02-232 Warszawa, ul. Łopuszańska 53, tel. (022) 8438372, fax (022) 5001874

http://www.jakubiccy.pl, e-mail mm@jakubiccy.com.pl

 

Historia firmy rozpoczyna się w roku 1991, kiedy to Małgorzata i Mieczysław Jakubiccy otworzyli studio DTP na bazie oprogramowania firmy Calamus dla komputerów Atari ST. Zaraz potem kupili pierwszą w Polsce naświetlarkę do filmów dla oprogramowania pracującego na Atari. Rok później powstało wydawnictwo zajmujące się opracowywaniem i drukiem książek o tematyce komputerowej. W 1996 roku firma rozszerzyła zakres działalności o sitodruk dla agencji reklamowych.


Dwa lata później następiła technologiczna rewolucja i przestawienie na oprogramowanie Quark i Adobe na platformie Mac oraz instalacja naświetlarki i skanera bębnowego Howtek.


Rok 1999 upłynął pod znakiem pionierskich instalacji urządzeń do druku cyfrowego Océ – kolorowego CS 200 oraz czarnobiałego NC 3165. W następnych latach pojawiły się kolejne systemy. Powstała też introligatornia.


Od 2006 roku firma działa w nowej siedzibie. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na druki wysokojakościowe w niskich nakładach, w 2007 roku zainstalowano maszynę do offsetu cyfrowego Presstek 34 DI oraz system introligatorski do oprawy szytej broszur.


Obok druku dziełowego Centrum Poligrafii wykonuje inną produkcję niskonakładową, m.in. plakaty, ulotki, listy ofertowe i druki wielkoformatowe. W zakresie produkcji dziełowej zapewnia kompleksową obsługę w zakresie projektu, składu komputerowego, druku i  obróbki introligatorskiej. Obecnie jest wyposażone w cztery cyfrowe systemy drukujące – trzy czarnobiałe: Xerox Nuvera 120, Xerox DocuTech 6135 i Océ 3165 NC oraz jeden kolorowy – Xerox DocuColor 2060. Druk offsetowy jest wykonywany na czterokolorowej maszynie Presstek 34 DI. Specyfika zastosowanych w niej rozwiązań sprawia, że nie potrzebuje ona osobnej przygotowalni. Pozwala natomiast na samodzielne wykonanie całego procesu poligraficznego, w tym prepress. Park maszynowy introligatorni stanowi linia do oprawy szytej Nagel, linia do oprawy klejonej Horizon BQ 270 oraz gilotyna, bigówka, perforówka i falcerka.


Pozyskiwaniem zleceń zajmuje się dział handlowy. Spływają one także przez Internet. Przeciętny nakład wykonywanych prac waha się pomiędzy 100 a 1 000 egz.


Wydarzeniem 2006 roku było podpisanie pierwszych kontraktów zagranicznych na druk cyfrowy dla wydawnictw z Wielkiej Brytanii i Szwecji.

Podaj dalej