Piątek, 13 października 2017
Sondaż na temat e-czytelnictwa
Polski producent czytników – inkBOOK – przeprowadził w lipcu br. badanie, które miało na celu rozpoznanie wakacyjnego gustu czytelniczego wśród Polaków. Celem badania było sprawdzenie, która forma czytania najbardziej odpowiada naszym rodakom w czasie wyjazdu. Aż 60 proc. ankietowanych określiło, że w tegoroczne wakacje czytało książki elektroniczne. Analizując poniższe wynik należy jednak podkreślić, że ankieta „Czytanie podczas wakacji” została udostępniona na profilach marki inkBOOK w mediach społecznościowych (Facebook Twitter) oraz na grupach dyskusyjnych (AK – Klub (nie) Anonimowych Książkoholików, Poczytalni, Polskie Kundelki, Nie mam czasu, czytam książki). W badaniu wzięło udział 686 osób. E-booki coraz chętniej wybierane przez Polaków Około połowa badanych zadeklarowała, że czyta książki codziennie. Najchętniej wybierane miejsca do czytania przez ankietowanych to dom (66,1 proc.), plener (16,7 proc.) i czytanie w trakcie podróży tramwajem, autobusem lub samochodem (11,5 proc. -jak mniemam, chodzi o audiobooki). Oznacza to jedno – czytają wszędzie, a książka jest nieodłącznym elementem ich życia. Książki elektroniczne zwiększają wygodę i swobodę czytania, co skutkuje tym, że Polacy po prostu częściej pochłaniają książki. Wszystko za sprawą jednego, …
Wyświetlono 25% materiału - 171 słów. Całość materiału zawiera 687 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?