środa, 13 września 2017
Czyli dlaczego warto poświęcić dziecku chwilę na wspólną lekturę
Książka powinna towarzyszyć dziecku od jego najmłodszych lat – dzięki niej rodzice nie tylko w ciekawy sposób spędzają czas ze swoją pociechą, ale okazują maluchowi miłość, troskę oraz dają mu ogromną dawkę poczucia bezpieczeństwa. Eksperci kampanii „Przerwa na wspólne czytanie” organizowanej przez Kinder Mleczna Kanapka wyjaśniają, dlaczego warto znaleźć chwilę na lekturę z dzieckiem. Uwaga i czas poświęcony dziecku jest bardzo ważny dla jego rozwoju emocjonalnego i intelektualnego. Dbałość o codzienne rzeczy takie jak czyste ubranie czy smaczny obiad są podstawą, jednak nie możemy też zapominać o innych czynnościach takich jak rozmowa, czytanie książek czy opowiadanie bajek przed snem. „Wspólne czytanie to moment, kiedy rodzic jest w stu procentach skoncentrowany na dziecku. Ma ono wtedy szansę zadawać pytania, wtulić się w ciepłe ramiona rodzica, pobyć z nim sam na sam. To najwyższa wartość, wspaniale budująca poczucie ważności, bycia akceptowanym i rozumianym” – podkreśla Marta Żysko-Pałuba, psycholog i ekspert kampanii „Przerwa na wspólne czytanie”. Od najmłodszych lat powinniśmy zaprzyjaźniać dzieci z książką. Joanna Heidtman, psycholog i socjolog wpierający kampanię „Przerwa na wspólne czytanie”, zwraca uwagę, że dzięki temu czytanie będzie dla nich naturalną formą spędzania czasu, pewnego rodzaju „zabawą”, którą dziecko następnie wybiera z własnej woli, bo zostało z nią zapoznane. Książki stają …
Wyświetlono 25% materiału - 202 słów. Całość materiału zawiera 810 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki