Czwartek, 6 grudnia 2018
Jak zdobyto Dziki Zachód

Redakcja „Poezji dzisiaj”, Klub Księgarza oraz autor zapraszają na wieczór promocyjny tomu poezji Adama Lizakowskiego zatytułowanego „Jak zdobyto Dziki Zachód”.
Spotkanie odbędzie się dzisiaj czyli w czwartek 6 grudnia o godz. 17. w warszawskim Klubie Księgarza przy Rynku Starego Miasta 22/24.
Tom zaprezentuje i spotkanie z a będzie prowadzić Aleksander Nawrocki., wybrane wiersze przeczyta Irena Karel. Oprawa muzyczna wieczoru Aleksandra Smerechańska.

Adam Lizakowski od 1981 roku przebywa poza granicami kraju. Wydał 16 tomów wierszy. Tłumacz poezji amerykańskiej, m.in. Walta Whitmana, W.C. Williamsa, Allena Ginsberga, Langstona Hughesa, Carla Sandburga i Boba Dylana. Z angielskiego przełożył ponad 50 wierszy chińskiego filozofa i poety Lao Tse oraz wiele wierszy Rumiego, perskiego poety z XII wieku. Od wielu lat promotor kultury polskiej za granicą. Odznaczony za swoją działalność „Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Studiował na Columbia College Chicago (BA) i Uniwersytecie Northwestern w Chicago (MA). W 2016 roku wydał „Dziennik pieszycki” (Bibliotheca Bielaviana) w serii „Sudecka Poezja i Proza”. Jest członkiem redakcji literackiego magazynu „TriQuarterly” wydawanego przez Uniwersytet Northwestern w Evanstone (USA).
Działalność Klubu Księgarza wspiera Fundusz Popierania Twórczości przy Stowarzyszeniu Autorów ZAIKS.
Patronem medialnym Klubu Księgarza jest „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”.

Autor: (fran)