Wtorek, 26 października 2004
Boersenverein na Targach w Krakowie Elastyczne niemieckie koła Podczas pierwszego dnia targów w Krakowie Thomas Bleicher, rzecznik koła "małych wydawców" w Boersenverein, zapraszał do współpracy małych polskich edytorów. Zaprosił na koszt strony niemieckiej dwóch przedstawicieli małych firm do Drezna na lutową konferencję poświęconą problemom dystrybucji (a jak się okazało na spotkaniu, jest to temat numer jeden dla małych wydawców niemieckich). Ponadto gość mówił o możliwości wspólnego uczestnictwa w lipskich i frankfurckich targach na kolektywnym stoisku małych wydawców. Mówił też o możliwości wspólnej dystrybucji oraz bezpośredniej wymianie licencji, zapraszał do odbywania stażu w niemieckich wydawnictwach. Przede wszystkim, co mówił wyraźnie, przyjechał do Polski nawiązać bezpośrednie kontakty. *** Boersenverein (Związek Księgarzy i Wydawców Niemieckich) jest instytucją znaną, szanowaną i bardzo rozbudowaną. Skupia ok. 80 proc. wydawców, oferuje swoim członkom porady prawne, ułatwia komunikację, umożliwia wymianę doświadczeń etc. Gość targów skrótowo omówił ulokowanie koła małych wydawców. Boersenverein dzieli się na grupy zadaniowe. Część z nich przybiera formę działania sekcji. To oznacza, że korzystają z budżetu centralnego, posiadają swoje statuty, walne zgromadzenia etc. Słowem są to sekcje budżetowe Boersenverein. I tak działają m.in. sekcje: sztuki, mediów elektronicznych, książki mówionej (audio), kalendarzy, pocketów, turystyki, poradników. Równolegle działają mniej sformalizowane koła, które nie korzystają z budżetu Boersenverein i działają na zasadzie dobrowolnego opodatkowania się. Słowem są to koła zrzutkowe w Boersenverein. Pełna nazwa grupy małych wydawców brzmi: Arbeitskreis Kleinerer Unabhaengingen Verlage (w wolnym tłumaczeniu: koło robocze małych i niezależnych wydawców). W skrócie koło to pisze i mówi o sobie: kleinere Verlage - mali wydawcy. Działa od 1979 roku. Thomas Bleicher podkreślał, że koła charakteryzują się większą elastycznością niż sformalizowane sekcje. Wielkość koła …
Wyświetlono 25% materiału - 266 słów. Całość materiału zawiera 1067 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się