Poniedziałek, 12 marca 2018
Za żywą kulturę w dialogu
Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach otrzymał Europejską Nagrodę Kultury Księżniczki Małgorzaty ustanowioną przez Europejską Fundację Kulturalną z siedzibą w Amsterdamie. Jak informuje „Gazeta Wyborcza” z 9 marca, nagrodę przyznano za to, że „w działaniach Pogranicza żywa kultura wchodzi w dialog z bogatym dziedzictwem regionu, znajdując połączenie miedzy różnymi pokoleniami, językami, światopoglądami”. W uzasadnieniu kapituła nagrody wylicza wystawy, teatr, warsztaty i orkiestrę klazmerską Pogranicza. Na stronie internetowej Pogranicza czytamy, że Ośrodek „został docenione za ocalanie poprzez sztukę wielokulturowych tradycji i przywracanie ich społeczeństwu za sprawą innowacyjnych form sztuki i edukacji oraz pracy z młodym pokoleniem”, a także że w uzasadnieniu Nagrody podano: „Pogranicze przez 28 lat swojej działalności stało się żywą, kulturalną agorą, przestrzenią pracy nad pamięcią oraz centrum refleksji nad złożoną historią i tradycją Sejn, Polski i obszarów pogranicza Unii Europejskiej. Niezależne, międzynarodowe jury, obyło posiedzenie w Amsterdamie w dniach 8-9 stycznia. Europejska Nagroda Kultury po raz pierwszy jest przyznana polskiej organizacji. W tym roku obok Pogranicza wyróżniono również londyński kolektyw Forensic …
Wyświetlono 25% materiału - 165 słów. Całość materiału zawiera 662 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?