środa, 29 września 2010
Biografia Wojciecha Cejrowskiego
Bohater prawej części prawicy, wcielony diabeł dla wszystkich postępowców. Radykalny antykomunista i równie nieprzejednany krytyk demokracji. Żarliwy katolik i polski patriota z dumą podkreślający swoje żydowsko-hiszpańskie korzenie. Podróżnik, satyryk, performer, dziennikarz, biznesmen i autor bestsellerowych książek pop-politycznych i podróżniczych, których łączny nakład przekroczył milion egzemplarzy. Najkrócej – jedna z najbardziej kontrowersyjnych i wielowymiarowych postaci polskiego życia publicznego po 1989 roku. A jednocześnie człowiek, który znajdując się w samym centrum wielu najgorętszych sporów i medialnych skandali wolnej Polski, przez 20 lat wyjątkowo skutecznie chronił swoją prywatność przed wścibstwem tabloidów i dociekliwością poważnych dziennikarzy. Kim, tak naprawdę, jest Wojciech Cejrowski? „W KARUZELU W CZWARTEK POLECAM MULE. Taki napis widnieje na plakacie umieszczonym w witrynie skromnej restauracyjki na warszawskich Bielanach. Mule poleca Wojciech Cejrowski, który na zdjęciu z afisza z entuzjazmem pochłania garnek skorupiaków.W Karuzelu siadam właśnie przy tym oknie, częściowo zasłoniętym plakatem z WC. Mam tu swój stolik na werandce zarezerwowany tylko dla mnie. Zarezerwowany nieformalnie, bo nie stoi na nim kartka z napisem „Rezerwacja” ani nic takiego, ale wszyscy wiedzą, że to mój stolik, do którego mam prawo przez zasiedzenie. Karuzel to moja przydomowa knajpa na warszawskich Starych Bielanach, w której …
Wyświetlono 25% materiału - 190 słów. Całość materiału zawiera 763 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki