Czwartek, 17 maja 2018
Dzisiaj w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

Dzisiaj czyli w czwartek 17 maja na godz. 12. w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy Franciszkańskiej 3 odbędzie się prezentacja I tomu książki Jolanty Sosnowskiej poświęconej św. Janowi Pawłowi II, zatytułowanej „Hetman Chrystusa” – z udziałem ks. abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.
Jak informuje wydawca, „książka ta zrodziła się z fascynacji polskim Papieżem i z niezgody na traktowanie go jako dobrotliwego staruszka i miłośnika kremówek, na umniejszanie jego postaci, przebogatego dorobku i ogromnego autorytetu. Ojciec Święty jawi się tu jako osobowość zachwycająca – pasterz wyrazisty, konsekwentny, inteligentny, odpowiedzialny i odważny”.
– Ogromnie cieszę się, że dzięki życzliwości i uprzejmości naszego drogiego Arcypasterza książka ta będzie miała premierę z jego udziałem właśnie w tym miejscu, tak bardzo związanym z kard. Karolem Wojtyłą, tak silnie naznaczonym jego obecnością i jego oddziaływaniem. Tak się pięknie składa, że uroczystość połączona będzie z 98. urodzinami św. Jana Pawła II, bohatera książki – przekazała autorka. Będę wielce rada i szczęśliwa, jeśli tę ważną dla mnie w sposób szczególny uroczystość zechcecie zaszczycić swoją obecnością – dodała. (fran)

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?