Wtorek, 13 lutego 2018
W sobotę 17 lutego i w niedzielę 18 lutego odbędą się I Targi Książki Historycznej i Podróżniczej w Zamku Czocha. Jak informują organizatorzy, będzie się działo! Targi w Zamku Czocha to nie tylko możliwość nabycia ciekawych pozycji książkowych, ale również panele dyskusyjne ze znanymi podróżnikami po Polsce i świecie. Można w ich trakcie posłuchać ciekawych i nietuzinkowych historii z życia podróżników, a także znanych historyków czy odkrywców. Program – sobota 17 lutego: godz. 11. – oficjalne otwarcie imprezy, 11.30 – Jerzy Engelgard ,,Współczesna literatura historyczna w Polsce”, 12.15 – Łukasz Orlicki „Martwa Droga” – Ekspedycja na północną Syberię, 13.15 – Dariusz De Lorm – w poszukiwaniu zębów rekina – podwodna ekspedycja na Malediwy, 14. – Konkurs ,,Podróże Pełne Tajemnic” część 1., 15.30 – Michał Cessanis ,,Indonezja – Bali i Jawa wyspy Bogów i Demonów”, 16.30 – Tomasz Grzywaczewski „Granice marzeń. O państwach nieuznawanych”, 17.30 – Michał Torz,, Wieczór rumuński”, 18.15 – Szymon Wasylów – prezentacja filmu ,,Pozostanie po nas las” Niedziela 18 lutego – godz. 11. – Ryszard Czarnowski ,,Legenda Orląt”, 11.45 – Piotr Maszkowski – „Poszukiwanie skarbów – podróż w czasie i przestrzeni”, 12.30 – Konkurs – ,,Podróże Pełne Tajemnic” część 2., 13.45 – Joanna Lamparska ,,Dolny Śląsk – nierozwiązane tajemnice”, 14.30 – Piotr Kucznir ,,Sensacyjna historia tamy leśniańskiej z Zamkiem Czocha w tle”, 15.15 – Krzysztof Krzyżanowski ,,Boliwia. Cmentarzysko pociągów”, 16.– Ewelina Thepphaboot,,Jak Dziewczynie z Leśnej mieszka się w Tajlandii? O zwykłym życiu w niezwykłym miejscu”, 16.45 – Marek Gaworski ,,Piękno zamków i pałaców.” Kilka słów o wykładowcach: – Michał Cessanis – wicenaczelny „National Geographic Traveler” oraz redaktor naczelny portalu podróżniczego NaWalizkach.com.pl, a także autor książki „Cessanis na walizkach. Opowieści z pięciu stron świata” (National Geographic). Wcześniej był dziennikarzem „Expressu Ilustrowanego”, „Życia Warszawy” i „Rzeczpospolitej”. Podczas swoich wyjazdów odwiedził prawie wszystkie kontynenty. Uwielbia Azję, zwłaszcza Chiny, do których podróżuje dobrze zjeść i podszlifować język chiński, którego wciąż się uczy. Jest również ekspertem podróżniczym w programie „Pytanie na śniadanie” w TVP, oraz w kanałach informacyjnych Polsat News i TVN 24 Biznes i Świat. Podróże Michała Cessanisa na bieżąco można śledzić także na portalu społecznościowym Facebook, na Instagramie oraz w kanale YouTube. – Dariusz de Lorm – doświadczony nurek, uczestnik wielu wypraw nurkowych i podwodnych badań archeologicznych w rejonie Morza Śródziemnego. W Polsce obecnie kieruje akcją „Jezioro Tajemnic” na Jeziorze Drawsko. – …
Wyświetlono 25% materiału - 382 słów. Całość materiału zawiera 1528 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki