środa, 14 lutego 2018
Nela i Artur Rubinsteinowie intymnie

Wydawnictwo Agora zaprasza na spotkanie z Ulą Ryciak, autorką książki „Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów”, jakie odbędzie się jutro czyli w czwartek 15 lutego w Sali Redutowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej przy pl. Teatralnym 1 w Warszawie (wejście główne). Rozmowę będzie prowadzić Michał Nogaś.
Jak informuje wydawca, „Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów” to portret podwójny Anieli i Artura Rubinsteinów, opowieść o wielkich namiętnościach i cenie, jaką się płaci za uwikłanie w miłość. On – wiecznie głodny uczuć geniusz fortepianu i król życia, który święcił triumfy w największych salach koncertowych XX wieku, Ona – uwiedziona jego czarem i talentem koneserka smaków, żona stojąca w cieniu męża. Przemierzyli razem cały świat, poznali najwybitniejszych ludzi swojej epoki, wychowali czworo dzieci. Wydawało się, że wiedli życie jak z bajki…
Pełna pasji i nieoczekiwanych zwrotów jak muzyka ich ulubionego Chopina, historia niezwykłego, trwającego blisko pół wieku związku, z Warszawą Paryżem, Nowym Jorkiem, Los Angeles i Wenecją w tle jest też historią zeszłowiecznych zawieruch i opatrzoną mnóstwem anegdot kroniką wykwintnego życia towarzyskiego z udziałem samych sław, od Picassa przez królów i księżniczki po największych wirtuozów w dziejach.

Autor: (fran)