Wtorek, 9 listopada 2004
XI Targi Książki Akademickiej Atena Kopiowanie wciąż budzi emocje W dniach 3-6 listopada na Politechnice Warszawskiej odbyły się Targi Książki Akademickiej Atena. Uczestniczyło w nich 68 wydawców. Targi Atena corocznie mają podobną liczbę wystawców oraz podobną formułę, choć w tym roku organizatorzy przenieśli główną uroczystość z okazji wręczania nagród do Małej Auli. (listę nagrodzonych książek drukujemy na stronie 21). Przy okazji targów Atena odbywa się kilka dyskusji, jedna tradycyjnie na temat reprografii. W tym roku odbyła się też konferencja "Wydawcy - bibliotekarze. Zasady współpracy", a hurtownia FK Jacek Olesiejuk zorganizowała w Ożarowie spotkanie zatytułowane "Koniec problemu wyczerpanych nakładów. Nowy model dystrybucji książki niskonakładowej i promocji nowych wydań" połączone ze zwiedzaniem siedziby firmy. Przybyło ponad 40 osób, spotkanie prowadził Grzegorz Boguta. To były zdecydowanie trzy najciekawsze z punktu widzenia branży spotkania okołotargowe. *** Na konferencji "Wydawcy - bibliotekarze. Zasady współpracy" bibliotekarzy reprezentowały Ewa Dobrzyńska- Lankosz, przewodnicząca Konfederacji Rady Dyrektorów Bibliotek Szkół Wyższych oraz Jolanta Stępniak - sekretarz Rady. Sala była wypełniona po brzegi, przybyło kilkadziesiąt osób, przeważali bibliotekarze, wydawców było niewielu. Aniela Topulos poprosiła o sformułowanie postulatów dotyczących współpracy obu środowisk. Ewa Dobrzyńska-Lanosz mówiła o jakości książek, o tym, że bibliotekarze są za podjęciem wymiany książek on-line, padł postulat ustalenia stawek za wykorzystanie tekstu naukowego w wersji elektronicznej na kilkudziesięciu lub nawet kilkuset komputerach. Wspomniano też o powtarzaniu numeru ISBN w kolejnych wydaniach, co wprowadza chaos w katalogach oraz o niezgodności numeru ISBN na okładkach i w środku publikacji. Z kolei prof. Jan Błeszyński, stwierdził pod koniec spotkania, iż koszty wypełniania misji bibliotek akademickich ponoszą przede wszystkim autorzy, wydawcy …
Wyświetlono 25% materiału - 258 słów. Całość materiału zawiera 1035 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się