Poniedziałek, 29 października 2018
Podsumowanie 22. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie
Oglądamy je, bierzemy do ręki i chłoniemy wszystkimi zmysłami. Chcemy się z nimi bardziej zaprzyjaźnić, obcować z nimi dłużej. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® dają zwiedzającym niepowtarzalną możliwość wyjątkowego kontaktu z książką. To czterodniowe spotkanie buduje mocne przekonanie, że książka nie jest tylko rzeczą, ale wydarzeniem, które dostarcza wielu estetycznych wrażeń. Ok 68.000 tysięcy odwiedzających, 781 autorów, 1000 godzin programu towarzyszącego, 615 wystawców z 20 krajów w tym m.in. z Wielkiej Brytanii, USA, Gruzji, Hiszpanii, Rumunii i Chile oraz Gość Honorowy – Szwecja, reprezentowana m.in. przez Åsę Lind, Monsa Kallentofta, Pascala Engmana czy Linn Hansén. 22. edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie® po raz kolejny udowodniła, że ludzie chcą spotykać z książką i łakną bezpośredniego kontaktu z literaturą. Czytelnictwo wcale nie umiera, wręcz przeciwnie, ma się całkiem dobrze, co potwierdzają m.in. słowa Katarzyny Bondy: – Uwielbiam krakowskie Targi. Nie wiem jak to robicie, ale ludzie tutaj czytają i to jest niesamowite. Tak wielka ilość książek, ogromna liczba fanów, zwiedzających, którzy odwiedzają mnóstwo stoisk – to robi wrażenie. Moim czytelnikom należy się naprawdę duży szacunek, ponieważ jestem tu praktycznie co roku, a oni wciąż przychodzą i chcą porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie, przybić piątkę. God morgon! W tym roku tradycyjna już formuła oznajmiająca rozpoczęcie prawdziwego święta literatury wybrzmiała w języku szwedzkim. Wszystko dlatego, że ten skandynawski kraj, słynący z kryminałów, w których budowany jest unikatowy klimat, a skrzętnie snute intrygi trzymają czytelników w napięciu do ostatniej strony, został Gościem Honorowym 22. edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®. – Literatura szwedzka jest niezwykle popularna w Polsce. Jest to zasługa fantastycznej pracy tłumaczy, wydawców i entuzjastów, którzy ją promują – mówił podczas ceremonii otwarcia Stefan Gullgren, ambasador Szwecji w Polsce. W swoim wystąpieniu podkreślił również, że Szwedzi są narodem, któremu książki i czytelnictwo jest szczególnie bliskie już od najmłodszych lat. – Średni czas czytania książek w Szwecji to dwadzieścia minut dziennie. Nawyki czytelnicze wyrabia się już od najmłodszych lat, m.in. dzięki prężnie działającym bibliotekom. Literaturę dziecięcą będzie można poznać na Targach Książki, a nasze stoisko jest dostosowane do potrzeb najmłodszych. Głos zabrał również prof. Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa, który docenił organizację targów oraz atrakcyjność wydarzeń towarzyszących. – Targi Książki są wyjątkową imprezą, nie tylko ze względu na wielkość, ale dlatego, że jest to impreza głęboko przemyślana od początku do końca, gdyż mamy …
Wyświetlono 25% materiału - 379 słów. Całość materiału zawiera 1518 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się