Wtorek, 21 marca 2017
Czytelny szyfr i piękna literatura
Wilk & Król Oficyna Wydawnicza poinformowała, że właśnie ukazała się książka "Wszystko jak chcesz. O miłości Jarosława Iwaszkiewicza" ze wstępem i w opracowaniu Anny Król (na zdjęciu) o związku Jarosława Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego. Jak przekazuje wydawca, była to "miłość, bez której nie byłoby "Tataraku" ani "Kochanków z Marony".  Premierowa prezentacja książki z udziałem autorki opracowania oraz Mariusza Bonaszewskiego, Bartosza Gelnera i Jacka Poniedziałka odbędzie się w poniedziałek 27 marca o godz. 19. w klubie SPATiF w Warszawie przy Al. Ujazdowskich 45. Wieczór i rozmowę będzie prowadzić krytyk teatralny i filmowy Łukasz Maciejewski. "Wszystko jak chcesz" to publikowana po raz pierwszy korespondencja sprzed pół wieku. Prawdziwa historia męskiej miłości, którą rządzą uniwersalne prawa tragedii i romansu. Czyta się ją jak powieść. Poznali się przypadkiem, w styczniu 1953 roku. Jerzy Błeszyński, 21-letni inżynier, przyszedł z delegacją na Stawisko, do domu słynnego pisarza. Jarosław Iwaszkiewicz dobiegał sześćdziesiątki, miał już sukcesy i rodzinę na utrzymaniu. Jerzy - żonę, pracę w fabryce i przytłaczające myśli wzmagające się wraz z postępującą gruźlicą. Wkrótce stał się dla Iwaszkiewicza całym światem. Miał jednak przed nim sekrety, odpisywał rzadko. Wymykał się, zanurzał w inne związki i chorobę. Zaś Iwaszkiewicz, świadomy siły swych uczuć i uwikłania, czerpał z relacji namiętność, uniesienia i literackie inspiracje. W szczerej, pozbawionej kreacji korespondencji stworzył własny autoportret …
Wyświetlono 25% materiału - 213 słów. Całość materiału zawiera 854 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki