szukanie
zaawansowane
 
Poniedziałek, 20 marca 2017

Literacka Mapa Świata

Portal, który połączy miłośników podróży i czytania

Powstanie Literacka Mapa Świata, którą zrealizuje Spółka Literacka dzięki otrzymanemu dofinansowaniu "Rozwój startupów w Polsce Wschodniej. (VII etap) Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020". Całkowita kwita projektu: 1060522,5 zł, z czego 776177,50 zł to grant PARP.

Aplikacja umożliwi użytkownikom oznaczanie konkretnych miejsc na mapie (zarówno krajów, regionów, miast, jak i dokładnych adresów) cytatami z książek (beletrystyki i literatury faktu), pobieranie i tworzenie szlaków literackich, odnajdywanie miejsc dotąd omijanych przez przewodniki.

Platforma będzie również pełnić funkcję serwisu społecznościowego, gdzie użytkownik zakładając konto, będzie miał możliwość współtworzenia i dzielenia się własnymi opiniami na temat literatury, atrakcji turystycznych, punktów gastronomicznych oraz budowy indywidualnych tras czy cytatów związanych z dana lokalizacją.

Profile miejsc i trasy podróżnicze tworzone przez społeczność dostarczą inspiracji i zachęcą do zejścia z utartych szlaków.

Z założenia ma to być portal ułatwiający turystykę literacką/kulturową w dwojaki sposób:

  •  Przy wyborze wycieczki do danego kraju lub miasta, podróżnik będzie mógł korzystając z aplikacji Plot On Spot dobrać sobie zestaw powieści, których akcja toczy się w miejscu, do którego zmierza. Przeczytanie kilku takich książek pomoże wczuć się w atmosferę miejsca (na przykład lektura "Cienia wiatru", "Gry anioła" i "Więźnia nieba" C.R. Zafona przez wizytą w Barcelonie).

  • Po przeczytaniu książki użytkownik z pomocą Plot On Spot będzie mógł udać się w literacką wędrówkę na przykład po mieście śladami bohaterów (na przykład zwiedzić Olsztyn, podążając za powieściowym prokuratorem z "Gniewu" Zygmunta Miłoszewskiego).

Platforma ma także umożliwić zakup/sprzedaż książek, których akcja rozgrywa się w miastach/miejscach stanowiących bardziej i mniej popularne destynacje turystyczne, w dowolnym formacie (wersja papierowa, e-book, audiobook) bez konieczności poszukiwania wybranego tytułu na stronach wielu księgarń internetowych lub w księgarniach stacjonarnych.

Projekt realizują członkowie firmy Literacka Sp. Z o.o.: Urszula Witkowska (członek zarządu), Małgorzata Sieniewicz (członek zarządu), Dominika Złakowska-Cieślak (wspólnik), Krzysztof Sobczak (wspólnik) oraz pozyskany w trakcie inkubacji zespół programistyczny i graficzny.

Zapytana o znaczenie nazwy aplikacji Plot On Spot, Urszula Witkowska wyjaśnia: plot - z ang. fabuła, akcja, również: nanosić coś na mapę;  on the spot  - w ang. idiom: w idealnym miejscu, w  idealnym czasie, w punkt, na czas. - W swoim założeniu platforma ma mieć charakter międzynarodowy i służyć czytelnikom/podróżnikom na całym świecie. Platforma będzie mieć różne wersje językowe. Dlatego zdecydowano się na anglojęzyczną - uniwersalną nazwę:Plot On Spot - powiedziała Bibliotece Analiz.


(Ewa Tenderenda-Ożóg)REKLAMA
 
Nasze nowości wydawnicze
Książki z drobnymi defektami typu otarcia i zarysowania okładki, zagięte rogi, zabrudzenia lub zażółcenia bloku itp. 

Książki sprzedajemy z rabatem min. ...

"W teatrze ciągle jest najważniejszy człowiek i jego epopeja, chociażby był wiejskim głupkiem. Historię trzeba opowiedzieć, a nie wykrzyczeć! Ale to się zmienia i ta nowa efekciarska estetyka nie pasuje mi już. Ja jestem ...
1 2 3 4 5 6 7
RSS
 
Subskrybuj nasz newsletter
Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach, podaj swój adres e-mail.
 
Popularne artykuły
Najczęściej czytane
Chmura tagów
Trwa indexowanie materiałów
lista będzie dostępna za moment.
1 Słowik
Kristin Hannah
"Słowik" Kristin Hannah to historia inspirowana biografią bohaterki francuskiego ruchu oporu, Andree de Jongh. Ale nie należy jej traktować nadto serio. A może inaczej: nie da się, po ...
2 Spójrz na mnie
Nicholas Sparks
"Spójrz na mnie" Nicholasa Sparksa traktuje o miłości, bo i o czym innym pisać może autor "Listu w butelce" czy "I wciąż ją kocham" ? A pisze jak zawsze, ani lepiej ani gorzej. Ten prozaik ...
3 Zanim się pojawiłeś
Jojo Moyes
"Zanim się pojawiłeś" Jojo Moyes - wyciskacz łez światowej sławy.
zobacz wszystkie
 
 
 
© Copyright 2005 Biblioteka Analiz | System optymalizowany do 1024x768+, windows-1250.

Wykonanie i opieka - ENCODE Pełne rozwiązania internetowe. www.encode.pl