Piątek, 17 marca 2017
IK o dniu drugim
  O postrzeganiu Polski za granicą, polskiej kulturze poznawanej z kobiecej perspektywy, pułapkach tłumaczenia twórczości Josepha Conrada i sztuce rysowania rozmawiali w środę polscy autorzy podczas drugiego dnia londyńskich targów książki. Z czytelnikami i wydawcami spotkali się m.in. Artur Domosławski, Dariusz Karłowicz, prof. Andrzej Nowak, Olga Tokarczuk oraz Aleksandra i Daniel Mizielińscy. Dzień rozpoczął się od dobrych wiadomości o nominacji dla Wioletty Grzegorzewskiej do międzynarodowej nagrody Man Booker Prize za Guguły (Swallowing Mercury) w przekładzie Elizy Marciniak.  "Jesteśmy absolutnie zachwyceni, szczególnie, że to jest debiut zarówno autorki, jak i tłumaczki" - mówił Max Porter z Portobello Books, które wydało książkę po angielsku. "Wszystko jest w tej książce ciekawe!" - zachwycał się. "Uniwersalne doświadczenie dorastania, posiadania wybujałej, dziecięcej wyobraźni. Dobra proza robi wrażenie niezależnie od języka, w jakim jest oryginalnie napisana. Naszym obowiązkiem jako wydawcy jest znalezienie tych najlepszych twórców i przedstawienie ich brytyjskim czytelnikom ? a ci absolutnie zachwycili się książką Grzegorzewskiej" - dodał Porter. W porannej sesji spotkań Artur Domosławski rozmawiał z angielskim pisarzem i scenarzystą Hugh Thomsonem o problemach Ameryki Łacińskiej. Podczas półgodzinnej dyskusji na wypełnionym do ostatniego miejsca stoisku angielskiego PEN Clubu opowiadali m.in. o wyzwaniach, jakie stoją przed reporterami pracującymi w tej części świata. Jednocześnie w sąsiednim pomieszczeniu klubowym Dariusz Karłowicz i prof. Andrzej Nowak rozmawiali z Dougiem Wallacem i redaktorem naczelnym "The Calvert Journal" Ekow Eshunem o tym, jaka jest polska tożsamość, a także jak konstruowany, często błędnie, bywa obraz Polski i Polaków w światowych mediach i literaturze. "Chcieliśmy przedstawić publiczności, głównie angielskiej, trudności w obrazowaniu sytuacji w Polsce - i szerzej polskiej kultury, tożsamości, tradycji oraz spory o …
Wyświetlono 25% materiału - 264 słów. Całość materiału zawiera 1056 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się