Czwartek, 12 października 2017
Jarosław Sokołowski domaga się wycofania książki
Adwokat Jarosława Sokołowskiego („Masy”) zażądał od wydawnictwa Rebis wstrzymania sprzedaży książki Sylwestra Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego „Koronny nr 1. Pseudonim Masa”.

Premiera publikacji miała miejsce we wtorek 10 października. I tego samego dnia – poinformował Sylwester Latkowski – na biurko wydawcy wpłynęło pismo od adwokata Jarosława Sokołowskiego. Zażądał on wstrzymania sprzedaży i wycofania książki z księgarń. Motywuje to „naruszeniem dóbr osobistych” klienta i „dekonspiracją świadka koronnego”. Zastrzega, że jeśli książka nie zostanie wycofana, sprawa trafi do sądu.

Dziennikarze Piotr Pytlakowski i Sylwester Latkowski napisali książkę o najbardziej znanych i najważniejszych świadkach koronnych w Polsce.

To nieprawda, że świadkowie koronni są skruszonymi przestępcami. Nie żałują swoich ofiar. Zostali świadkami, ponieważ to się opłacało. Chociaż nagrzeszyli, odpuszczono im winy. Zyskali bezkarność, a niektórzy zachowali fortuny, które wcześniej zdobyli nielegalnie.

Ta książka opowiada o polskich koronnych, elitarnej grupie przestępców, którzy zgodzili się pomóc organom ścigania w walce z mafią. Tak jak ten najbardziej znany, Jarosław Sokołowski, pseudonim Masa. Dzisiaj celebryta, a niegdyś bezwzględny gangster. To człowiek o stu twarzach. Które z nich to tylko maski? Jaka jest prawdziwa twarz Masy? Tego dowiecie się z lektury- zachęca do lektury Dom Wydawniczy Rebis.

 

 

 

Autor: (ET)
Źródło: Wirtualnemedia.pl

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?