Poniedziałek, 15 kwietnia 2019
Małgorzata Łukasiewicz i Marcin Szuster
Małgorzata Łukasiewicz została uhonorowana nagrodą prezydenta Miasta Gdańska za całokształt twórczości translatorskiej. Nagroda im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego ustanowiona przez Prezydenta Miasta Gdańska jest najbardziej prestiżową nagrodą przyznawaną tłumaczom literatury. Nagrodę wręczył Piotr Kowalczuk, zastępca Prezydenta miasta Gdańska, który nazwał tłumaczy „bogami słowa”. - Szczególnie jestem wzruszona, że to się odbywa w Gdańsku, bo dla mnie jest to najwspanialsze miejsce na świecie – powiedziała Małgorzata Łukasiewicz. Anna Wasilewska, przewodnicząca kapituły nagrody translatorskiej w laudacji przytoczyła słowa laureatki: „Nie ma na świecie lepszego zajęcia niż …
Wyświetlono 25% materiału - 82 słów. Całość materiału zawiera 329 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki