Wtorek, 13 września 2005
Wydarzenia: Nowy prezes WSiP
Wbrew oczekiwaniom obradująca 2 września Rada Nadzorcza Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych nie wybrała nowego prezesa. W lakonicznym komunikacie poinformowano tylko, że prace będą kontynuowane na kolejnym posiedzeniu, które odbędzie się w dniach 19-22 września. Co się stało? Na ten temat krąży kilka hipotez. Jedna z nich prowadzi do opublikowanego 2 września tekstu w "Gazecie Wyborczej" ("Kandydaci z Wkry"), który, koncentrując się na bynajmniej niebiznesowych aspektach inwestycji w hurtownię, stawiał tę spółkę w niekorzystnym świetle, dyskredytując tym samym zarówno jej byłego (Piotr Prűffer), jak i obecnego (Artur Pawłowski) prezesa, którzy zakwalifikowali się do ostatniego etapu rywalizacji o fotel prezesa WSiP, a którzy - zdaniem gazety - nie zdołali odwrócić kondycji finansowej hurtowni. Po tej publikacji stosowny komunikat, a właściwie sprostowanie, wydał zarząd hurtowni, starając się zaprzeczyć podawanym przez dziennik informacjom, jakoby Wkra była "w kiepskiej kondycji" (drukujemy go w ramce). Ważniejsza wydaje się jednak reakcja Zbigniewa Jakubasa, który zapowiedział dokładne przyjrzenie się mechanizmowi dokonanej inwestycji. - Wkra była bardzo niewłaściwym zakupem, ale należałoby zbadać, kto za tę decyzję tak naprawdę odpowiada. Docierały do mnie sygnały, że ta transakcja była na zarządzie wymuszona, przecież ktoś musiał wydać na nią zgodę - stwierdził na łamach "Gazety". - Wyjaśnię tę sprawę do końca i jeżeli znajdę jakieś nieprawidłowości nie wykluczam pociągnięcia do odpowiedzialności tych, którzy się ich dopuścili - twardo deklaruje w rozmowie z Bibliotek1 Analiz. Niewybranie nowego prezesa WSiP sugerowała już inna, udzielona "Wyborczej" wypowiedź biznesmena: - Trudno uznać tych kandydatów za moich faworytów. Komitet rekrutacyjny ich wskazał. Przedstawili najbardziej przekonujące prezentacje, które zdobyły najwięcej punktów. [...] Być może żaden z tych kandydatów nie uzyska wystarczającej liczby głosów. Asekuracja? Druga z …
Wyświetlono 25% materiału - 268 słów. Całość materiału zawiera 1072 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się