środa, 16 maja 2018
Wydawca i działaczka społeczna

Danuta Trzpil, aktywna uczestniczka rynku książki, zmarła w środę 9 maja w wieku 66 lat.
Była absolwentką filologii polskiej na UW. Pracę zawodową rozpoczęła jako korektorka w wydawnictwie Nasza Księgarnia. Pracowała potem jako redaktor w Ośrodku Doskonalenia Kadr Kierowniczych i Szkolenia Zawodowego GUS oraz przez kilkanaście lat w Redakcji Filologii Polskiej w Wydawnictwie Naukowym PWN. Następnie podjęła pracę dziennikarską w Zakładzie Wydawnictw i Nagrań Polskiego Związku Niewidomych, w redakcji tyflologicznej. Prowadziła również własną działalność gospodarczą i zajmowała się specjalistyczną kartografią. Przez kilkanaście lat pracowała w wydawnictwie prawniczym LexisNexis Polska – jako menadżer i starszy specjalista ds. edytorsko-technicznych, a także redaktor naczelny „Informatora Prawniczego”.
Bardzo aktywnie zaangażowała się w działania Polskiej Izby Książki. Pełniła funkcję przewodniczącej Sekcji Wydawnictw Akademickich i Naukowych oraz przewodniczącej Sądu Koleżeńskiego.
Pożegnanie odbędzie się dzisiaj, w czwartek 17 maja o godz. 15.30 w kościele przy ul. Tanecznej 65 A w Warszawie.
Bilskim Danusi składamy szczere wyrazy współczucia. Bardzo cenimy jej działania, jakie podejmowała dla dobra naszego środowiska.

Autor: Redakcja Biblioteki Analiz

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?