środa, 11 lipca 2018
Blisko 2 mln zł dotacji

Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie i dom kultury przy ulicy Konopnickiej zostaną rozbudowane o dodatkowe skrzydło w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki.
W kwietniu, po decyzji burmistrza o przekazaniu placówce nieruchomości przy ul. Marii Konopnickiej, dyrekcja Biblioteki złożyła wniosek na budowę biblioteki do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
„W tym tygodniu otrzymaliśmy informację, iż został on rozpatrzony pozytywnie i otrzymał ostateczną akceptację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kwotę 1.981.580,00 zł” – mówi dyrektor biblioteki Jolanta Siwik.
W budynku znajdzie się miejsce na magazyny, organizowanie wystaw i kącik do lektury przy kawie. Ma także powstać specjalne miejsce do zabawy i edukacji dla najmłodszych.
„W Czytelni przewidujemy stanowiska komputerowe dla użytkowników, miejsce do cichej pracy i salę konferencyjną. Wypożyczalnię dla Dorosłych i Oddział dla Dzieci zamierzamy wyposażyć w niższe regały, które będą bardziej funkcjonalne dla czytelników” – dodaje dyrektor instytucji.
Budynek będzie miał windę i będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na zewnętrznych tarasach znajdą się szachownice i „zielona czytelnia”/
Realizacja zadania rozpocznie się w styczniu przyszłego roku, a jej koniec przewidziano na wrzesień 2020 roku.
Koszty zadania wyniosą ogółem 2.658.940,00 zł.