środa, 11 lipca 2018
Blisko 2 mln zł dotacji

Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie i dom kultury przy ulicy Konopnickiej zostaną rozbudowane o dodatkowe skrzydło w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki.
W kwietniu, po decyzji burmistrza o przekazaniu placówce nieruchomości przy ul. Marii Konopnickiej, dyrekcja Biblioteki złożyła wniosek na budowę biblioteki do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
„W tym tygodniu otrzymaliśmy informację, iż został on rozpatrzony pozytywnie i otrzymał ostateczną akceptację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kwotę 1.981.580,00 zł” – mówi dyrektor biblioteki Jolanta Siwik.
W budynku znajdzie się miejsce na magazyny, organizowanie wystaw i kącik do lektury przy kawie. Ma także powstać specjalne miejsce do zabawy i edukacji dla najmłodszych.
„W Czytelni przewidujemy stanowiska komputerowe dla użytkowników, miejsce do cichej pracy i salę konferencyjną. Wypożyczalnię dla Dorosłych i Oddział dla Dzieci zamierzamy wyposażyć w niższe regały, które będą bardziej funkcjonalne dla czytelników” – dodaje dyrektor instytucji.
Budynek będzie miał windę i będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na zewnętrznych tarasach znajdą się szachownice i „zielona czytelnia”/
Realizacja zadania rozpocznie się w styczniu przyszłego roku, a jej koniec przewidziano na wrzesień 2020 roku.
Koszty zadania wyniosą ogółem 2.658.940,00 zł.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?