środa, 26 września 2018

“Mimo że tak aktywna i skuteczna jest marginalizowana. Ile słyszy się o niej w mediach? W dyskursie publicznym? Nie słyszy się niczego, bo fantastyka, choć popularna, nadal ma łatkę kultury niskiej, rozrywkowej, czegoś słabszej jakości, wstydliwej i niepoważnej przyjemności, a fandom dla wielu jest zupełnie nieznany. Często w dyskursie publicznym słyszy się, że brak nam społeczeństwa obywatelskiego, że bardzo mała jest aktywność społeczna czy też, że duże grupy społeczne są wykluczone na różnych płaszczyznach. Narzeka się na niski poziom czytelnictwa i niewielkie zainteresowanie kulturą. Przy tych wszystkich narzekaniach jednocześnie całkowicie pomija się dużą grupę, która w Polsce z tym wszystkim walczy od dekad – i to skutecznie. Sama, oddolnie i ponad wieloma podziałami” – o fenomenalnym fandomie fantastyki w najnowszym numerze “Biblioteki Analiz” pisze Maciej “Toudi” Pitala.

 

 

 

 

Państwowy Instytut Wydawniczy planuje udostępnienie swojej biblioteki – w formie czytelni. Każdy będzie mógł z niej skorzystać. „Jest to chyba najciekawsza biblioteka redakcyjna w Polsce. Myślę, że będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem – zwłaszcza wśród redaktorów specjalizujących się w humanistyce. PIW jest dzisiaj państwową instytucją kultury, a nie wydawnictwem komercyjnym, stąd mamy powinności społeczne. I jest to jeden ze sposobów realizowania tych zobowiązań – mówi w rozmowie z Piotrem Dobrołęckim dr Łukasz Michalski, dyrektor PIW.

W numerze także:

Pearson wciąż liderem – prezentujemy największe firmy wydawnicze na świecie
Powstała Fundacja Powszechnego Czytania
„Świat Druku” ma 25 lat – relacja z jubileuszowej konferencji
Zmiany w Grupie PWN
15. Future Store Empiku
Ostry Dyżur Literacki w Biedronce
Powstało pierwsze stowarzyszenie blogerów

Zapraszamy do lektury!

Prenumeratę można zamówić TUTAJ>>>http://rynek-ksiazki.pl/kategoria-produktu/czasopisma/

Dwutygodnik „Biblioteka Analiz” to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku.

W każdym numerze „Biblioteki Analiz” zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej.

Dwutygodnik „Biblioteka Analiz” dostępny jest wyłącznie w prenumeracie. W naszym >>>sklepie internetowym można zamówić egzemplarze drukowane lub elektroniczne.

 

Podaj dalej
Autor: ET