Wtorek, 7 grudnia 2004
LexisNexis kontra Ministerstwo Finansów O krok dalej LexisNexis wygrywa z Ministerstwem Finansów. Zarzuty skierowane przez wydawnictwo do Komisji Arbitrażowej wobec Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) opracowanej w ministerstwie, komisja uznała za poważne na tyle, że unieważniła cały przetarg. Wnoszący protest żądał "jedynie" powtórnego sporządzenia SIWZ "poprzez przygotowanie i przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z zasadą udzielania zamówień publicznych, w szczególności w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równego traktowani wykonawców". Składający protest wskazywał, iż sposób sporządzenia SIWZ "rażąco wskazywał jeden, konkretny produkt". Dalej czytamy, że wymogi Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia spełnia Wydawnictwo Prawnicze Lex w "Systemie Informacji Prawnej Lex", ponadto, że założenia SIWZ uniemożliwiają wybranie produktu innego niż "System Informacji Prawnej Lex". Komisja obradowała przy drzwiach zamkniętych około dwie godziny. Podczas przerwy w kuluarach rozważano różne możliwości, ale tak daleko idącego rozstrzygnięcia nie spodziewali się przedstawiciele żadnej ze stron. Po ogłoszeniu wyroku przedstawiciele ministerstwa nie chcieli go oficjalnie komentować, w przelocie padło jedynie "rok pracy w plecy". Przedstawiciele wydawnictwa LexisNexis nie kryli zadowolenia. Radca prawny wydawnictwa Rafał Kałkusiński komentował, że wyrok komisji idzie krok dalej niż oczekiwania Lexis Nexis. System na 3500 licencji W grę wchodzi system informatyczny przeznaczony dla urzędów skarbowych, izb celnych oraz kilku placówek znajdujących się za granicą. Łącznie w tych instytucjach pracuje kilkanaście tysięcy osób. System jest pomyślany na 3500 licencji. Tyle maksymalnie osób mogłoby …
Wyświetlono 25% materiału - 221 słów. Całość materiału zawiera 885 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się