środa, 7 listopada 2018
Recepta na dojrzałe, intrygujące i niezwykle poruszające powieści

Mowa tutaj o twórczości Krzysztofa Piotra Łabendy, który posiada tytuł doktora praw i godne podziwu doświadczenie naukowo-dydaktyczne. Zawsze świetnie odnajdywał się w roli wykładowcy akademickiego, a teraz również w roli dziadka. Jak sam mówi brakuje mu tego całego zgiełku uczelnianego. Będąc teraz na emeryturze, spędza tam dużo mniej czasu, ale nigdy jego praca zawodowa nie kolidowała z pisaniem, które było i jest dla niego wielką pasją.

W swoim twórczym dorobku na samym początku pojawiały się głównie publikacje o charakterze popularnonaukowym i typowo naukowym. Jednak od jakiegoś czasu autor porusza sprawy bliższe nam na co dzień. Osadzone mocno w  realistycznym świecie. Przenosi nas przykładowo do jego ukochanego Paryża, który po rodzinnym Gdańsku jest dla niego szczególnym miejscem na ziemi.

Dlatego jego powieści mają to coś w sobie, poruszają i intrygują. Przenoszą czytelników do świata, w którym często możemy dostrzec samych siebie. Czytamy w nich o życiu codziennym, rozterkach i radościach bohaterów.

Jak sam autor mówi, autorzy bardzo często przenoszą na karty swoich powieści podpatrywane lub nawet przeżyte sytuacje. A ich bohaterowie również posiadają wiele prawdziwych cech. Autor nie idealizuje ich i nie robi z nich super bohaterów. Dlatego tak łatwo jest się nam z nimi utożsamić.

Wspaniałym tego przykładem jest najnowsza powieść pt. Blizny, której premiera miała miejsce w październiku tego roku. To poruszający zbiór doświadczeń głównego bohatera, który nosi to samo imię co nasz autor. Opowiada on nam piękną historię o miłości. Najszczęśliwszej ze szczęśliwych, ale również o bólu po stracie ukochanej żony.

Tytułowe blizny naszego bohatera o których mowa, to nie ślady, które pozostały po operacji serca w dzieciństwie. A blizny w jego duszy, dużo głębsze i boleśniejsze.

To opowieść o złudnej nadziei, że to, co odeszło może jeszcze kiedyś powróci, a los zwróci nam nasze szczęście. A jeśli tak się stanie, to czy można kochać pomimo śmierci ukochanej? Takie pytanie między innymi zadaje autor, ale czy udzielił na nie jednoznaczniej odpowiedzi…

http://www.psychoskok.pl/produkt/blizny/

 

Dorobek literacki pana Krzysztofa jest naprawdę imponujący. Każda z Jego książek jest wyjątkową i magnetyzującą historią.

Kolejna z nich toczy się w Paryżu w stolicy miłości, gdzie po wielu latach wpadają na siebie Piotr i Małgosia. Licealna miłość. Jak sami wiemy, takie porywy serca nie są czymś nadzwyczajnym. Jednak bardzo rzadko się zdarza, by przetrwały próbę czasu. Tak jak było w przypadku tych dwojga.

Pierścionek z cyrkonią nie jest cukierkową opowieścią o młodzieńczej miłości, która niespełniona powraca po latach. Lecz poznajemy tutaj prawdziwą historią o życiu, gdzie szczęście miesza się z dramatami. Bardzo dojrzała i niezwykle piękna książka z wątkiem romantycznym. Wprowadza nas w nostalgiczny nastrój i pozwala poczuć magię minionej epoki.

Autor skłania nas do zastanowienia się czy warto czekać na swoją miłość? Nie ma tu na myśli takiej chwilowej miłostki, tylko trwałe uczucie, które potrafi przezwyciężyć lata rozstania. Szczera, głęboka miłość wydaje się być odporna na wszystko, nawet na upływ czasu. Taka miłość, która nadaje naszemu życiu sens.

http://www.psychoskok.pl/produkt/pierscionek-z-cyrkonia/

 

Wzgórze Młynarza jest w pewnym sensie kontynuacją historii Piotra i Małgosi, lecz tym razem już jako bardzo dojrzałych ludzi. A wątek kryminalnej intrygi pojawiający się w tej powieści, jeszcze bardziej pobudza emocje czytelnika. W ich życiu pojawia się bowiem piękna, ale zaborcza i przebiegła studentka. Która wręcz chorobliwie zakochuje się w profesorze prawa Piotrze i jest nawet w stanie dopuścić się zbrodni…

Tym razem nie jest to historia, która porusza zagadnienia natury psychologicznej i złożone problemy egzystencjalne. Trzyma nas jednak w napięciu, wzrusza i sprawia, że pochłaniamy ją jednym tchem.

http://www.psychoskok.pl/produkt/wzgorze-mlynarza/

 

Twórczość Krzysztofa P. Łabendy nie tylko bazuje na historiach typowo romantycznych. Ukazuje miłość i emocje z nią związane w różnych sytuacjach, ale także chce nas ostrzec przed politycznym i religijnym fanatyzmem.

W swoich dwóch, jednych z pierwszych powieści Kleszcz i Przetrwać Noc, autor przedstawia je nam w zupełnie innej formie. Politycznej fikcji oraz literatury psychologiczno-filozoficznej. Oba utwory są ze sobą powiązane. Bardzo dynamiczne, o miłości i nienawiści z wątkami filozoficznymi. Całość jest spowita mgłą tajemniczości i zaskakuje nas na sam koniec.

 

http://www.psychoskok.pl/produkt/krzysztof-piotr-labenda/

http://www.psychoskok.pl/produkt/przetrwac-noc/

 

Krzysztof P. Łabenda – znakomity pisarz, doktor praw i kochający dziadek, na pewno jeszcze nie jeden raz nas zaskoczy swoją twórczością.

http://www.psychoskok.pl/

 

 

Podaj dalej
Autor: inf. komercyjna