Piątek, 12 stycznia 2018
Spotkanie z Elżbietą Cherezińską i Ignacym Karpowiczem

Jeszcze w styczniu zostanie ponownie otwarta Biblioteka Oliwska, która przeszła gruntowny remont. Na ponad trzystu metrowej przestrzeni wydzielona została część dla dzieci i młodzieży, wypożyczalnia książek jak również strefa relaksu.

Księgozbiór liczyć będzie 23 tys. woluminów, w tym 5 tys. beletrystyki dla dzieci, 9 tys. beletrystyki dla dorosłych oraz blisko 2 tys. audiobooków.

Z okazji otwarcia biblioteki we wtorek 30 stycznia od godz. 18 odbędzie się spotkanie z Elżbietą Cherezińską, autorką bestsellerowego cyklu “Odrodzone Królestwo” poświęconego historii Polski z czasów rozbicia dzielnicowego.

Wypożyczanie będzie możliwe 31 stycznia już od godziny 9. Tego samego dnia o  godzinie 18 odbędzie się spotkanie autorskie z Ignacym Karpowiczem, autorem takich powieści jak ”Cud”, „Balladyny i romanse”, „Sońka”, „Miłość”.

W Bibliotece Oliwskiej odbywać się będzie również nowy cykl spotkań „Drogą mniej uczęszczaną”. Bohaterami spotkań będą osoby mające odwagę zająć się tematami mniej popularnymi, wymagającymi od nich dużego zaangażowania i uwagi. Niekiedy droga ta wiąże się z podróżami w odległe zakątki świata, do których turyści rzadko zaglądają, a czasami prowadzi do samego siebie, ale wymaga zmiany sposobu życia i myślenia.

Podczas spotkań zaproszeni goście przybliżą swoje nietypowe pasje, ale także opowiedzą o tym, co ich motywuje i sprawia, że chcą poświęcać swój czas i energię na coś, co innym wydaje się trudne czy zbyt angażujące.
W najbliższym czasie odbędą się dwa spotkania w ramach cyklu: z Iloną Wiśniewską (28 lutego) oraz z Elżbietą Kinowską (23 marca)