szukanie
zaawansowane
 
Środa, 11 stycznia 2017

Paszporty Polityki 2016

Nagroda za debiut literacki

Natalia Fiedorczuk-Cieślak otrzymała nagrodę Paszport Polityki za debiutancką książkę "Jak pokochać centra handlowe" (Wielka Litera), która - jak czytamy w informacji przekazanej przez organizatora nagród - z jednej strony jest bezlitosnym obrazem rodzicielstwa w Polsce, z drugiej - zapisem rozpadu, nieradzenia sobie z życiem, a także książką o macierzyństwie i trudnym stawaniu się matką. 

- Jesteśmy w trudnym momencie dla kultury, literatury i innych dziedzin, które świętujemy. Mam nadzieję, że to sprawi, że będziemy robić rzeczy lepsze, bardziej wwiercające się w świadomość - powiedziała po odebraniu Paszportu Polityki Natalia Fiedorczuk-Cieślak (na zdjęciu), która jest też wokalistką, kompozytorką i producentką muzyczną. Jestem ogromnie zaskoczona, tym bardziej, że już po dwóch tygodniach od ukazania się mojej książki byłam nominowana do Paszportów Polityki - dodała laureatka nagrody.

Laureatkę w kategorii "Literatura" przedstawiła Justyna Sobolewska z redakcji "Polityki" wraz z Łukaszem Orbitowskim, laureatem Paszportu Polityki z ubiegłego roku. 

Nominowani w tej kategorii byli też: Stanisław Łubieński za "Dwanaście srok za ogon" (Czarne) i Zośka Papużanka za powieść "On" Znak Literanova). 

Podczas gali, jaka odbyła się we wtorek 10 stycznia w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, nagrody Paszportów Polityki wręczono w siedmiu kategoriach. Oprócz Natalii Fiedorczuk-Cieślak laureatami Paszportów zostali: Jan P. Matuszyński (film), Anna Smolar (teatr), Daniel Rycharski (sztuki wizualne) Marzena Diakun (muzyka poważna), Wacław Zimpel (muzyka popularna) oraz Michał Staniszewski w nowej kategorii "Kultura cyfrowa". Laureatem nagrody specjalnej "Kreator Kultury" został Jan "Ptaszyn" Wróblewski - "za bycie dobrym duchem muzyki jazzowej w Polsce od jej prapoczątków do dzisiaj". 

Foto: Leszek Zych/Polityka 

(fran)
REKLAMA
 
Nasze nowości wydawnicze
Autor przypomina dawno zapomniane receptury nalewek, wódek i likierów, pisze o ich historii, podaje także przepisy, tak by każdy sam mógł spróbować przygotować kordiały, eliksiry i rosolisy.
Bogumił Rychlak z zawodu ...
 "Biały murzyn Europy" jest luźną kontynuacją wydanej w 2011 roku debiutanckiej powieści autora pt. "Dalej od gwiazd".

Tytułowy bohater Mundek jest nieco starszy, coraz bardziej ...
1 2 3 4 5 6 7
RSS
 
Subskrybuj nasz newsletter
Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach, podaj swój adres e-mail.
 
Popularne artykuły
Najczęściej czytane
Chmura tagów
Trwa indexowanie materiałów
lista będzie dostępna za moment.
1 Słowik
Kristin Hannah
"Słowik" Kristin Hannah to historia inspirowana biografią bohaterki francuskiego ruchu oporu, Andree de Jongh. Ale nie należy jej traktować nadto serio. A może inaczej: nie da się, po ...
2 Spójrz na mnie
Nicholas Sparks
"Spójrz na mnie" Nicholasa Sparksa traktuje o miłości, bo i o czym innym pisać może autor "Listu w butelce" czy "I wciąż ją kocham" ? A pisze jak zawsze, ani lepiej ani gorzej. Ten prozaik ...
3 Zanim się pojawiłeś
Jojo Moyes
"Zanim się pojawiłeś" Jojo Moyes - wyciskacz łez światowej sławy.
zobacz wszystkie
 
 
 
© Copyright 2005 Biblioteka Analiz | System optymalizowany do 1024x768+, windows-1250.

Wykonanie i opieka - ENCODE Pełne rozwiązania internetowe. www.encode.pl