Wtorek, 8 czerwca 2004
Po 49. Międzynarodowych Targach Książki Pieniądze leżą na ulicy Podczas tegorocznych MTK, 22 maja w sali Rudniewa odbyło się seminarium dla tzw. "branżowców", pt. "Jak organizować wspólne projekty w ramach programów europejskich". Spotkanie zostało zorganizowane przez Włoskie Stowarzyszenie Wydawców razem z krakowskim Instytutem Książki. Prelekcję rozpoczął Andrzej Nowakowski, dyrektor IK, roztaczając przed zgromadzonymi wizje możliwości finansowych, jakie stanęły przed polskim rynkiem wydawniczym w chwili wstąpienia do Unii Europejskiej. Środki strukturalne, zwłaszcza te, które dotyczą projektów z zakresu translacji, dosłownie "leżą na ulicy". Problem polega jednak na tym, że pieniędzy, którymi jesteśmy w stanie dysponować jest więcej niż pomysłów na ich efektywne wykorzystanie. Poza tym wydawcy często wiedzą niewiele na temat dotacji unijnych i o dziwo, nie wykazują nimi większego zainteresowania bądź nie wiedzą, do kogo mają się zwrócić. Dlatego też przedstawiciel strony włoskiej - Pietro Attanasio, wraz z współpracownikami, zaprezentował polskim edytorom najważniejsze fundusze pomocowe przeznaczone na rozwój kultury. Dotyczy to szczególnie projektów realizowanych przez kilka krajów członkowskich. Dla tego typu przedsięwzięć zdecydowanym ułatwieniem byłoby uzyskanie pożyczki z funduszu Kultura 2000, w którym Komisja Europejska nie przyznaje pieniędzy poszczególnym tłumaczom, lecz konkretnej, skonsolidowanej grupie tytułów przygotowanych już do przekładu. Sytuacja byłaby korzystniejsza, gdyby pojedynczy wydawcy zdecydowali się na wzajemną wymianę praw autorskich i jako jedna grupa zgłosili się z …
Wyświetlono 25% materiału - 209 słów. Całość materiału zawiera 839 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się