Piątek, 14 września 2018
Zmiany w ramówce

Rozgłośnia Polskiego Radia Dzieciom wraz ze startem jesiennej ramówki przygotowała nowe programy dla najmłodszych słuchaczy. Polskie Radio Dzieciom to cyfrowy kanał skierowany do dzieci i rodziców, który wystartował 1 kwietnia 2015 roku w systemie DAB+. Rozgłośnia nie emituje reklam.

W jesiennej ramówce Polskiego Radia Dzieciom od poniedziałku do piątku o godz. 12.15 w paśmie „Drzemka z Polskim Radiem Dzieciom” pojawi się „Bajkowy kącik” – audycja, w której dziennikarze będą opowiadać bajki. Powtórka programu pojawi się na antenie o 19.10.
Kolejna nowość w ramówce to program „Mali Naukowcy” o eksperymentach i tajemnicach nauki. Program będzie nadawany we wtorki i czwartki o godzinie 16.45. We wtorki i czwartki o godzinie 17.30 będzie emitowany również „Bezpieczny Maluch” – audycja o bezpieczeństwie, którą prowadzą Kulfon i Monika wraz z policjantem. Oprócz tego na antenie w piątki o godzinie 17.30 będzie można usłyszeć program „Zbieraj z klasą”– o ekologii i ochronie środowiska, połączony z akcją organizowaną pod patronatem rozgłośni.

W nowej ramówce znajdą się również programy muzyczne. W soboty o 11.00 w „Śpiewajmy z Chórem Agaty Steczkowskiej” najmłodsi usłyszą relacje z koncertów Chóru Agaty Steczkowskiej, wywiady i naukę śpiewu. Natomiast w soboty o 14.00 w „Akademii Muzycznej” będą poznawać nazwiska kompozytorów i ich dzieła. Z kolei „Dziecięcy koncert życzeń” w niedziele o godzinie 14.00 będzie audycją, podczas której dzieci będą mogły dzwonić z życzeniami dla bliskich i zamawiać ulubione utwory. W sobotę na antenie pojawią się także „Opowieści z lasu Joszka Brody” (o godzinie 19.10). Będzie on prezentował kulturę Beskidów, ludowych instrumentów muzycznych i muzyki tradycyjnej.
Polskie Radio Dzieciom przygotowało także audycje dla rodziców: będą mogli posłuchać wywiadów z ludźmi ze świata kultury lub dowiedzieć się o premierach w „Kulturalnej strefie”, która jest rozwinięciem programu „Strefa rodzica”. Audycja będzie obecna na antenie w każdą niedzielę o 21:00.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?