Piątek, 19 września 2003
Targi Krajowe wróciły do września i ta decyzja jest chwalona przez księgarzy i wydawców. Co prawda w październiku cała polska branża książkowa pojedzie do Krakowa, a zatem na KTK zabraknie wielu dużych wydawców, zwłaszcza spoza Warszawy, ale jest to szansa dla mniejszych. Wrześniowy termin to zachowanie tradycji targów. W ubiegłym roku termin grudniowy napotkał na silny opór wydawców i księgarzy. Słowa uznania należały się projektantom zabudowy - przy mizerii ważnych wystawców całość prezentowała się godnie. Wiele osób było zmylonych - tyle pięknych stoisk, ale gdzie są książki? W sierpniu tego roku Dorota Malinowska-Grupińska, prezes Polskiej Izby Książki, stwierdziła "Chciałabym serdecznie podziękować Januszowi Foglerowi, prezesowi Ars Polony, organizatorowi Krajowych Targów Książki w Warszawie, że zechciał wziąć pod uwagę postulaty środowiska wydawców i wrócił do wrześniowego terminu targów, a co więcej zrezygnował z opłat za wstęp na targi, tym samym umożliwiając ich zwiedzenie wszystkim zainteresowanym książką". W tym roku ważnych wystawców będzie nieco więcej, wstęp po raz pierwszy w historii KTK jest bezpłatny. Ars Polona szuka sprzymierzeńców oraz pomysłów. I jest kilka tematów, które mogą poruszyć media. I tak ta edycja KTK jest edycją bibliotek. Biblioteka Narodowa, która w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia, jest gościem honorowym targów i przygotowała dwuczęściowe seminarium (szczegóły w ramce obok). To będzie okazja do dyskusji ogólnonarodowej o stanie czytelnictwa, roli państwa, ponadto o kondycji rynku wydawniczego, bibliotek etc. Ale …
Wyświetlono 25% materiału - 223 słów. Całość materiału zawiera 894 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się