Czwartek, 13 czerwca 2019
Program i zapisy na warsztaty

Już w najbliższy poniedziałek, 17 czerwca, rusza pierwsza tura zapisów na warsztaty, które odbędą się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej „Rabka Festival 2019”. Festiwal potrwa od 10 do 13 lipca w Rabce-Zdroju, uzdrowisku przeznaczonym szczególnie dla dzieci i rodzin.

Zapisy obowiązują wyłącznie na warsztaty. Wszystkie inne festiwalowe atrakcje dostępne będą bez ograniczeń. Dla tych, którzy nie zdążą zapisać się w czerwcu, rezerwujemy zapasowa pulę miejsc, którą uruchomimy 8 lipca. Jednak, ze względu na ogromne zainteresowanie, radzimy się pospieszyć.
W tym roku temat przewodni festiwalu brzmi „Od gór do morza”. W centrum uwagi będą więc książki, które opowiadają o: drzewach, ptakach, pszczołach, zwierzętach żyjących na ziemi i w morskich głębinach oraz o tym, jak chronić naszą przyrodę.
Wystawa i specjalny blok spotkań związane będą z postacią mistrza fantazji Michaela Endego, w związku z 90 rocznicą jego urodzin.

Wśród festiwalowych gości znaleźli się: Katarzyna Bajerowicz, Barbara Gawryluk, Renata Kijowska, Aleksandra Konieczna, Andrzej Kruszewicz, Joanna Krzyżanek, Galina Miklínová, Wojciech Mikołuszko, Frida Nilsson, Viive Noor, Elzbieta Pałasz, Jolanta Richter-Magnuszewska, Katarzyna Ryrych, Manfred Schlüter, Dorota Segda, Elena Selena, Piotr Socha, Petr Stančik, Jerzy Stuhr, Agnieszka Taborska, Elzbieta Wasiuczyńska, Wojciech Widlak i wielu innych…

Poza spotkaniami autorskimi, uczestnicy będą mieli możliwość, między innymi: posadzić drzewa, spotkać się z gorczańskimi psami – ratownikami, zrealizować spektakl teatralny oraz film, wziąć udział w literackiej grze miejskiej, literackich zabawach w „czytelni na polu” oraz posłuchać w Parku Zdrojowym znanych aktorów czytających fragmenty książek „na dobranoc”.

12 lipca organizatorzy Rabka Festival zapraszają dorosłych na specjalnie przygotowany dla nich blok spotkań, dotyczących promocji czytelnictwa wśród dzieci. Eksperci z kraju i zagranicy, w 9 krótkich – 20 minutowych prezentacjach przedstawią najgorętsze pomysły promocyjne oraz najciekawsze premiery książkowe minionego roku. Uczestnicy z pewnością wyjadą od nas pełni inspiracji do własnej pracy. W trakcie spotkania dla dorosłych ogłosimy także zwycięzcę konkursu „Zwyrtała 2019” na najlepszy pomysł promujący czytanie.

Dokładny program festiwalu znajduje się na stronie www.rabkafestival.pl

Rabka festiwal 2019 w liczbach przedstawia się następująco:
• 62 festiwalowe wydarzenia
• 53 twórców z 7 krajów
• 31 warsztatów
• 9 prezentacji dla dorosłych
• 8 spotkań autorskich
• 4 „czytania na dobranoc”
• 4 dni spotkań w “Czytelni na Polu”
• 3 wystawy
• 1 literacka gra miejska
• 1 projekcja filmu
• 1 nagroda “Zwyrtała 2019” za promocję czytelnictwa