Czwartek, 12 października 2017
Prezydent, kanclerz oraz polscy wydawcy, drukarze i księgarze
W środę 11 października rozpoczęły się Targi Książki we Frankfurcie, najważniejsze na świecie doroczne spotkanie przemysłu książkowego, w którym uczestniczą przedstawiciele wszystkich branż związanych z książką – od producentów i dostawców papierów graficznych, przez wydawców i dystrybutorów, po księgarzy, antykwariuszy i bibliotekarzy, a także autorów, tłumaczy, ilustratorów oraz redaktorów książek. Obecni są także przedstawiciele mediów, z których część, jak niemiecka telewizja ARD, aktywnie włączają się do programu targowego, organizując własne studia i prowadząc stałe relacje ze spotkań autorskich, a przy tym komentując targowe wydarzenia. Dzień wcześniej, bo we wtorek 10 października wieczorem, targi zostały zainaugurowane w sposób oficjalny. Ponieważ gościem honorowym we Frankfurcie jest w tym roku Francja, w uroczystości wziął udział francuski prezydent Emmanuel Macron w towarzystwie niemieckiej kanclerz Angeli Merkel – Otwarcie frankfurckich targów było cudowne. Francuski prezydent wygłosił wspaniałe przemówienie z cała masą odnośników literackich, odniósł się współpracy kulturalnej, a zwłaszcza literackiej i związanych z nią tłumaczeń francusko-niemieckich. Mówił też o roli kultury w kształtowaniu Europy, zapowiedział utworzenie specjalnej nagrody dla tłumaczy, przekładających na język francuski. Teraz jest tam bardzo dobry czas dla książki, bo ministrem kultury we Francji jest Françoise Nyssen, założycielka bardzo znanego wydawnictwa …
Wyświetlono 25% materiału - 189 słów. Całość materiału zawiera 756 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?