Piątek, 19 lutego 2010
Termin 1 marca
Na rynku wydawniczym największym problemem są zatory płatnicze. Jak zabezpieczyć swoje wierzytelności? Jak skutecznie odzyskiwać należności? Jak bronić się przed dłużnikami opóźniającymi proces windykacji? Jeśli borykacie się Państwo z problemem ściągalności długów, co stanowi przeszkodę w realizacji planów finansowych firmy, zapraszamy na szkolenie „Skuteczna windykacja należności i zabezpieczenie roszczeń na rynku wydawniczym”. Termin: 1 marca 2010 roku. Dla wszystkich reprezentowanych na szkoleniu firm jednorazowa porada prawna oraz poprowadzenie jednej windykacji na etapie przedsądowym gratis. Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami zabezpieczenia roszczeń wynikających z umów handlowych zawieranych w praktyce obrotu na rynku wydawniczo-księgarskim, a także analiza podstawowych zagadnień związanych ze skutecznym dochodzeniem roszczeń. Przekazywana wiedza będzie uwzględniała praktyczne aspekty związane ze specyfiką branży wydawniczo-księgarskiej. Uczestnicy zapoznają się m.in. ze wzorami pozwów, wniosków i innych pism stosowanych w skutecznym dochodzeniu należności pieniężnych wynikających z umów handlowych. Adresaci szkolenia:- właściciele i udziałowcy- członkowie zarządów- dyrektorzy finansowi i handlowi- pracownicy działów handlowych- księgowi- osoby zajmujące się zawieraniem umów handlowych i windykacją należności Program szkolenia: I. Zabezpieczenia na etapie zawierania umowy1. Ubezpieczenia gospodarcze2. Gwarancje bankowe3. Weksle4. Odpowiednie klauzule umowne (m.in. zatrzymanie własności książek, cesja wierzytelności) II. Postępowanie pozasądowe1. Wezwania do zapłaty2. Windykacja telefoniczna3. Ugody III. Postępowanie przed sądem1. Zagadnienia ogólne:a) pojęcie „sprawy gospodarczej”,b) właściwość sądu,c) koszty sądowe,d) warunki formalne pozwu,e) obostrzenia proceduralne w sprawach gospodarczych2. Postępowanie nakazowe3. Postępowanie upominawcze4. Postępowanie uproszczone5 Postępowanie „zwykłe” IV. Postępowanie egzekucyjne1. Tytuły egzekucyjne i klauzula wykonalności2. Wniosek o wszczęcie egzekucji3. Opłaty w postępowaniu egzekucyjnym4. Zawieszenie i umorzenie postępowania egzekucyjnego5. Przebieg postępowania6. Ograniczenia egzekucji7. Powództwa przeciwegzekucyjne8. Egzekucja świadczeń pieniężnych:a) egzekucja z ruchomości,b) egzekucja z wynagrodzenia za pracę,c) egzekucja z rachunków bankowych,d) egzekucja z wierzytelności,e) egzekucja z innych praw majątkowych,f) egzekucja z nieruchomości.9. Wyjawienie majątku10. Podział sumy uzyskanej z egzekucji V. Postępowanie upadłościowe1. Wniosek o ogłoszenie upadłości dłużnika2. Zgłaszanie wierzytelności do masy upadłości VI. Inne metody dyscyplinowania dłużników1. Krajowy Rejestr Dłużników (warunki formalne wpisu, koszty)2. Współpraca …
Wyświetlono 25% materiału - 298 słów. Całość materiału zawiera 1195 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się