Wtorek, 11 października 2005
Wydarzenia: Nowy prezes WSiP
Czego jak czego, ale daru do zaskakiwania powołanej w czerwcu Radzie Nadzorczej Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych trudno doprawdy odmówić. Wbrew wszelkim przypuszczeniom do zarządu oficyny nie wszedł żaden z 55 śmiałków, którzy złożyli w siedzibie spółki swoje aplikacje. Od 30 września firmą kieruje zasiadający wcześniej w jej Radzie Nadzorczej Bogusław Dąbrowski. Członkiem zarządu został Tomasz Gigol – dotychczasowy dyrektor marketingu największego rywala WSiP, czyli Nowej Ery. Ze swojego stanowiska odwołany został inny członek zarządu, Jarosław Kusto (też kandydował na prezesa). Rynek przyjął te zmiany z zaskoczeniem. Cóż się dziwić. Sygnały docierające ze spółki pisały odmienny scenariusz… Kiedy niemal pewna wydawała się już nominacja Piotra Prüffera, kulisami przejęcia kierowanej przez niego wcześniej Wkry ponownie postanowiła zająć się „Gazeta Wyborcza”, nie darując sobie zapytania o opinię na temat dokonanej transakcji samego Zbigniewa Jakubasa. – Wkra była bardzo niewłaściwym zakupem, ale należałoby zbadać, kto za tę decyzję tak naprawdę odpowiada. Docierały do mnie sygnały, że ta transakcja była na zarządzie wymuszona, przecież ktoś musiał wydać na nią zgodę – stwierdził na łamach dziennika. Efekt publikacji był natychmiastowy. Jeszcze tego samego dnia Rada postanowiła o ponownym przesłuchaniu wszystkich kandydatów, którym udało się zakwalifikować do finałowej dziesiątki. W jej szeregach znalazł się Dariusz Wieloch, wiceprezes Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Warta, na którego – jako przyszłego szefa oficyny – na tydzień przed planowanym głosowaniem wskazywało dwóch naszych informatorów (w tym jeden z Rady Nadzorczej WSiP). Nie wiemy, co sprawiło, że na to miejsce Rada postanowiła desygnować człowieka zasiadającego we własnych szeregach. Oficjalnie mówi się, że żaden z kandydatów nie spełnił …
Wyświetlono 25% materiału - 253 słów. Całość materiału zawiera 1015 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się