Wtorek, 18 marca 2003
Około 30 tys. osób odwiedziło zakończone 16 marca 14. Targi Książki Edukacyjnej "Edukacja XXI". Po raz piąty patronat nad imprezą sprawował prezydent Aleksander Kwaśniewski. Frekwencja była trochę mniejsza, niż w roku poprzednim, gdyż nie odbyły się zapowiadane VII Prezentacje Szkół Ponadgimnazjalnych. W Pałacowych korytarzach panował jednak duży ruch, a wystawcy byli zadowoleni z zainteresowania targami. Prezentacje szkół - najpierw ponadpodstawowych, teraz ponadgimnazjalnych - niemal od początku targów były ich stałym elementem. Szkoda, że w tym roku się nie odbyły, ale - jak tłumaczy Andrzej Pieniak, prezes targów, zainteresowanie liceów udziałem w konferencji było zbyt małe. Wydawcy dobrze przygotowali się do targów - niemal na wszystkich stoiskach były nowe katalogi, gdzieniegdzie już także nowe tytuły do drugiej klasy zreformowanego liceum. Ogółem - wedle oficjalnej targowej statystyki - zaprezentowano 11 967 tytułów, w tym ok. 1400 podręczników szkolnych. Około 10 proc. z prezentowanych książek stanowiły nowości. Być może wydawcy trochę przesadzili z tą deklarowaną w ankietach liczbą nowych tytułów, zbierając informacje bezpośrednio przed targami do wydawanej przez Bibliotekę Analiz bazy bibliograficznej książek edukacyjnych books-in-print, naliczyliśmy ok. 400 nowości, łącznie na targach było chyba nie więcej niż 600 pierwszych wydań. Z rozmów z wydawcami wynika, że na ten rok w ogóle planowanych jest znacznie mniej nowości, wstępnie można szacować, że ukaże się o ok. 30 proc. mniej pierwszych wydań niż w roku poprzednim. Z planów wydawniczych skreślane są także już przygotowane serie oraz, co odnotować należy z dużym niepokojem, zarzucane są kontynuacje podręczników wydawanych w poprzednich sezonach. W przypadku kilku wydawnictw (na razie nie będziemy ich wymieniać z nazwy, bo nie wszystko już …
Wyświetlono 25% materiału - 260 słów. Całość materiału zawiera 1043 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się