Czwartek, 22 sierpnia 2013
Serwis ArtKomiks.pl
Sieciowy gigant e-handlu, Amazon, bierze się za sprzedaż dzieł sztuki – poinformował „The Wall Street Journal”.  W wirtualnej galerii dostępnych jest blisko 40 tys. prac ponad 4500 artystów. Tymczasem od października 2012 roku działa w Polsce sklep, w którym oferowane są znacznie bliższe branży wydawniczej dzieła – oryginalne plansze komiksowe, tworzone rękami tak polskich, jak i zagranicznych twórców, artystów komiksowych. Za pomysłem galerii internetowej ArtKomiks.pl stoi Marek Kasperski, współwłaściciel serwisu społecznościowego miłośników książki nakanapie.pl, właściciel firmy internetowej ThinkLab, do której klientów należeli m.in.: Allegro, Agora, Polkomtel. Prywatnie fan książek i oczywiście miłośnik sztuki komiksu. Jak mówi o osobie, najlepiej czuje się w internecie i w projektach z zakresu nowych technologii, godzących świat oflline z online”. Pytany o to, skąd wziął się pomysł na biznes, odpowiada: - To proste, nabyłem oryginalne prace stron do komiksów „Kajko i Kokosz” autorstwa Janusza Christy. Niedługo potem miałem okazję nabyć oryginalne prace Tadeusza Raczkiewicza do komiksów wydawanych jeszcze w „Świat Młodych”, m.in. z „Tajemnica kamiennego lasu”, „Piętnastoletni kapitan” i Inspektor Tom Monk. Potem prace zagranicznych mistrzów, jak Mike Mignola. Na rynku amerykańskim i w Europie Zachodniej jest rozbudowany cały rynek związany z kolekcjonowaniem oryginalnych prac komiksowych oraz ilustracji do książek. Prace do „Fistaszków” sprzedawane są w dziesiątkach tysięcy dolarów. W naszym kraju brakowało takiego miejsca, a jak się okazuje po pół roku funkcjonowania sklepu, zainteresowanych tego rodzaju sztuką jest coraz więcej osób. W pewnym sensie inspiracją do tej działalności były dla mnie także opracowania Krzysztofa Masiewicza, wieloletniego kolekcjonera sztuki najnowszej, współautora „Przewodnika kolekcjonera po sztuce najnowszej” oraz bloga ArtBazaar, który wielokrotnie w swoich publikacjach wskazywał na rozwój tej części rynku sztuki. Obecnie na stanie sklepu …
Wyświetlono 25% materiału - 270 słów. Całość materiału zawiera 1081 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?