Czwartek, 23 stycznia 2014
Senior polskiego księgarstwa
W poniedziałek 20 stycznia zmarł Tadeusz Hussak, senior księgarstwa, honorowy prezes Stowarzyszenia Księgarzy Polskich, zaangażowany działacz społeczny, weteran II wojny światowej, pułkownik w stanie spoczynku.  Tadeusz Hussak urodził się 1919 roku w Zadnieszówce na Podolu. Był żołnierzem wojny obronnej we wrześniu 1939 roku, został deportowany na Syberię w 1940 roku, w latach 1943-45 służył w II Armii Wojska Polskiego, z którą przeszedł szlak bojowy od Smoleńska do Berlina. Wojnę zakończył jako zastępca dowódcy dywizji artylerii.  Ukończył Akademię Nauk Politycznych i Wydział Dziennikarstwa UW, a także Studium Reklamy (Instytut Handlu Wewnętrznego). Pracę zawodową związaną z książką rozpoczął w 1949 roku w wydawnictwie Czytelnik na stanowisku kierownika Klubów Literackich. Z chwilą powstania P.P. Dom Książki w 1950 roku został przeniesiony do centrali Domu Książki, najpierw na stanowisko kierownika działu, potem naczelnika wydziału, wreszcie głównego specjalisty ds. reklamy i upowszechniania książki. W latach 1986-1989 był zastępcą dyrektora Zrzeszenia Księgarstwa. W grudniu 1989 roku przeszedł na emeryturę.  Był długoletnim wykładowcą w Policealnym Studium Księgarskim w …
Wyświetlono 25% materiału - 161 słów. Całość materiału zawiera 645 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki