Poniedziałek, 19 czerwca 2017
Inauguracyjny piknik 28 czerwca

Podczas Walnego Zjazdu Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich, jakie odbyło się 13 maja, wybrany został nowy zarząd STP w składzie: Monika Ordon-Krzak (prezes STP), Leszek Król (wiceprezes i skarbnik), Maria Janssen (wiceprezes), Magdalena Macińska (sekretarz), Renata Kugaczewska, Wojciech Gilewski i Piotr Zarecki (członkowie). Odbyły się również wybory do Komisji Rewizyjnej oraz Sądu Koleżeńskiego. Wkrótce po ukonstytuowaniu się zarząd przeniósł siedzibę biura do nowej lokalizacji przy ul. Grażyny 13 (02-548 Warszawa), gdzie prowadzony jest dyżur telefoniczny w piątki w godz. 9-16, a przyjęcia interesantów w piątki w godz. 12-13.

Inaugurując działalność w nowej kadencji, nowy zarząd STP zaprasza wszystkich członków stowarzyszenia i sympatyków w środę 28 czerwca w godz. 17.30 – 20.30 na piknik na polu biwakowym w Parku Kultury w Powsinie przy ul. Maślaków 1 (02-973 Warszawa) w miejscu na ognisko/grill przy Lesie Kabackim za dębem „Hetman”. Dojazd autobusami 519, 700, 710,742, ok. 5-10 min. piechotą od parkingu i przystanku. Jak czytamy w otrzymanym zaproszeniu, „będą kiełbaski i napoje, radzimy zabrać spray na komary i dobry humor. Instrumenty mile widziane. Mamy nadzieję, że spotkanie będzie dobrą okazją do rozmów, odnowienia kontaktów z STP”. Organizatorzy proszą o potwierdzenie do 23 czerwca obecności.

Zapowiedziano również nowy cyklu spotkań w ramach „Salonu STP”. Wiedzą i doświadczeniem podzielą się przedstawiciele świata dyplomacji, polityki i nauki, współpracujący z tłumaczami na co dzień. Na pierwszym spotkaniu w poniedziałek 17 lipca o godzinie 17.30, które odbędzie się w siedzibie przedstawicielstwa Parlamentu Europejskiego przy ul. Jasnej 14/16A w Warszawie, gościem będzie wieloletnia eurodeputowana Róża Thun, która opowie o swoich doświadczeniach w pracy z tłumaczami oraz o tłumaczach w Parlamencie Europejskim. Liczba miejsc ograniczona. Konieczne wcześniejsze imienne zgłoszenie (do 10 lipca)  pod linkiem dostępnym tutaj.

Zarząd STP zaprasza też na płatne szkolenia. 8 lipca Anna Ewa Rucińska przedstawi temat „Tłumaczenie dokumentów z zakresu prawa spółek”, a 22 lipca ambasador Janusz Niesyto zaprezentuje „Protokół dyplomatyczny- małe vademecum dla tłumaczy”.
Foto: STP. Od lewej: Leszek Król, Wojciech Gilewski, Piotr Zarecki, Magdalena Macińska, Monika Ordon-Krzak, Maria Janssen i Renata Kugaczewska.

Autor: (fran)