Czwartek, 31 stycznia 2019
Świat odkrył Józefa Czapskiego
Trzy książki związane z osobą Józefa Czapskiego stały się międzynarodowymi bestsellerami odnotowanymi w Amazon.com, nawet z adnotację „Nr. 1. Bestseller”. Poinformował o tym entuzjastycznie prof. Marcin Król w artykule „I nagle wszyscy mówią o Czapskim”, zamieszczonym w „Gazecie Wyborczej” z19-20 stycznia. „Nigdy nic – żadne oficjalne i nieoficjalne próby – nie zaprowadziło wiedzy o polskiej kulturze tak wysoko i tak szeroko. Co zdumiewa, nikt przed tym w Polsce nie podjął się napisania biografii Czapskiego”, ocenił Marcin Król. Józef Czapski (1896-1993) jest najbardziej znany jako autor książki „Na nieludzkiej ziemi”, opisującej los polskich więźniów w sowieckim łagrze w czasie II wojny światowej, a potem prowadzone przez niego oficjalne poszukiwania więźniów Katynia w imieniu gen. Władysława …
Wyświetlono 25% materiału - 114 słów. Całość materiału zawiera 456 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się