Czwartek, 27 kwietnia 2017
Akcja społeczna Komitetu Ochrony Praw Dziecka oraz wydawnictwa Adamada

Akcja społeczna zorganizowana przez Komitet Ochrony Praw Dziecka i Wydawnictwo Adamada jest skierowana do dzieci, rodziców, opiekunów prawnych oraz wszystkich zainteresowanych tematyką pogłębiania relacji z rodziną.  Jej celem jest pogłębianie wzajemnej relacji i zrozumienia przez zachęcenie do czytania i uczenia się wyrażania emocji, a także do rozmowy z dzieckiem.
W ramach kampanii organizowane są wydarzenia związane z czytaniem i relacjami w rodzinie – pierwsze z nich miało miejsce 19 marca w Centrum Europejskim w Gdańsku.

Trzy kolejne odbędą się wkrótce w Warszawie w dniach: 14 maja, 11 czerwca i 22 lipca.
Organizatorzy już dziś zapraszają rodziców razem z dziećmi na najbliższe spotkanie, które odbędzie się 14 maja (niedziela) w godzinach 11–14 w Centrum Prasowym Foksal w Domu Dziennikarza w Warszawie. W czasie zaplanowanych trzech godzin rodzice razem z dziećmi będą mogli posłuchać książek wydawnictwa Adamada czytanych przez zaproszone aktorki: Marię Seweryn, Grażynę Wolszczak i  Annę Gzyrę.
W czasie spotkania rodzice będą mieli także wyjątkową okazję porozmawiać z psychologiem Aleksandrą Piotrowską. Maria Seweryn opowie, jak można ciekawie czytać dzieciom i w jaki sposób czytanie może być wstępem do rozmowy na trudne tematy.
Odbędzie się również spotkanie z Dorotą Suwalską, autorką takich książek jak: „Iwo z Nudolandii”, „Bajkoterapia, czyli dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać”, „Ratunku, marzenia!” czy „Znowu kręcisz, Zuźka!”.
Całe wydarzenie poprowadzi niezastąpiony Roman Czejarek.

Organizatorzy zapraszają również na fanpage akcji „Wspólnie czytamy – dzieci wspieramy”. Znajdują się tam wszystkie bieżące informację o kampanii, jak również relacje z ostatnich eventów.
W trakcie wydarzeń dzieci nie będą się nudzić, ponieważ specjalnie dla nich zostaną zorganizowane konkursy, zabawy i kącik czytelniczy. Oczywiście nie może również zabraknąć postaci z najbardziej znanych i lubianych książek wydawnictwa Adamada, czyli Króliczka Rikusia i Wilczka.
Udział w wydarzeniach jest całkowicie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja.
Książki Wydawnictwa poruszają ważne dla dzieci problemy, o których będziemy rozmawiać ze specjalistami. Chcemy mówić o czytaniu – szczególnie o czytaniu jako wsparciu i wstępie do prowadzenia rozmów. Akcja propaguje czytanie jako integrację w rodzinie, wspólne spędzanie wolnego czasu oraz punkt wyjścia do rozmowy o rzeczach trudnych, problemach emocjonalnych wieku dziecięcego.
Trwałe i głębokie relacje między dzieckiem a rodzicem pomagają we wzajemnym zrozumieniu i przejściu przez trudne okresy.
Dzięki akcji chcemy zwiększyć liczbę osób sięgających po książki w ramach wolnego czasu  i czytających je razem z dziećmi.
Kampania ma zasięg ogólnopolski: obejmie Warszawę i Gdańsk.
Organizatorem kampanii jest Komitet Ochrony Praw Dziecka wraz z Wydawnictwem Adamada.
Partnerem kampanii jest  Centrum Prasowe Foksal.
Patron medialny akcji: Radio dla Ciebie.
Portale: czasdzieci.pl, miastodzieci.pl, qlturka.pl, dzieckowwarszawie.pl, ohme.pl, cogito.com.pl,  mjakmama.pl

Więcej informacji na www.kopd.pl
Osoba do kontaktu:
Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz
Szef działu PR i Pozyskiwania Środków
ul. Oleandrów 6, III piętro
00-629 Warszawa
tel. (22) 626 94 19
tel. kom. 505 045 679

Piotr Szwocha
Kierownik promocji i sprzedaży Wydawnictwa ADAMADA
tel. kom. +48 601 579 504
tel. +48 58 340 63 88

 

Autor: (n)

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?