Poniedziałek, 15 marca 2004
Choć na życzenie prezes Ars Polony, dr Magdaleny Ślusarskiej, zajmuję się trochę intensywniej udziałem tegorocznego gościa honorowego w majowej imprezie, wiem zatem nieco więcej niż typowy wydawca, sam jestem nadzwyczaj ciekaw, jak ten udział wypadnie. Planowane bowiem od dawna wystąpienie Rosji, m.in. dzięki kontaktom poprzedniego prezesa Janusza Foglera, zapowiada się bardzo okazale. Co prawda Rosjanie, jak Polacy, mistrzami dyscypliny nie są, lecz również jak Polacy, potrafią improwizować. Zatem - czy zdążą ze wszystkim i czy wypełnią podjęte zobowiązania? Piszę to tuż po wizycie w Moskwie wiceprezesa Ars Polony, Grzegorza Guzowskiego (4-7 marca), jego spotkaniach z osobami odpowiedzialnymi za wypełnienie "obligów" gościa honorowego (zwłaszcza z bardzo Polsce życzliwym wiceministrem kultury Grigoriewem, a także szefem Moskiewskich Targów Książki Owsiannikowem oraz współpracującą z nimi panią Litwiniec). Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że zaczęło się sporo wyjaśniać. Prezes Guzowski przywiózł z Moskwy duży pakiet kartek, zawierających opis głównych elementów rosyjskiego wystąpienia w Warszawie. Zawarte w owych papierach zobowiązania, listy oraz harmonogramy tworzą coś w rodzaju raportu otwarcia. Niektóre składniki programu przygotowywanego przez stronę rosyjską zostały ujawnione podczas pierwszej przedtargowej konferencji prasowej w dniu 9 marca, inne - wedle obietnic rzecznika prasowego 49. MTK, Piotra Dobrołęckiego - trafią do Państwa wiadomości stopniowo, w formie mailingu. I jeszcze uwaga. Rosjanie nie zamierzają ograniczyć swej wizyty do targowej Warszawy. Przeciwnie, po zakończeniu targów przewidują liczne spotkania z publicznością w rozmaitych miejscach Polski. Ponieważ znajdują się obecnie na etapie tworzenia konkretnych ustaleń, gdyby ktoś z czytających …
Wyświetlono 25% materiału - 239 słów. Całość materiału zawiera 958 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się