Wtorek, 24 maja 2005
Wydarzenia: 50. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie Wysoko podniesiona poprzeczka To były bardzo udane targi. Można nawet powiedzieć - znakomite. W ich programie znalazło się bowiem wszystko, czego dziennikarz prasy branżowej może sobie zamarzyć. Padł rekord, jeśli chodzi o liczbę wystawców, których w tym roku stawiło się niemal 600. Ci, którzy nie mieli stoisk, i tak przyjechali do Warszawy. Wstyd było odpuścić. Imprez towarzyszących nikt chyba nie liczył, wystarczyło jednak wejść do środka, by wiedzieć, że tu także padł rekord. Już w piątek, który jest dniem jeszcze branżowym, a już trochę otwartym dla czytelników, tych ostatnich było nadzwyczaj dużo. Czwartego dnia organizatorzy oszacowali ich liczbę na 42 tys. Fakt, przez cały weekend Pałac dosłownie pękał w szwach. Również, jeśli nie przede wszystkim, za sprawą autorów, którzy z nielubianego przez warszawiaków gmachu na kilka dni zdołali uczynić prawdziwą świątynię literatury, jakkolwiek pretensjonalnie by to zabrzmiało. Wśród kilku naprawdę wybitnych nazwisk (Ken Follett, Amos Oz) zabrakło jednak takiego, które by nie schodziło z ponadkontynentalnych list nie tylko evergreenów, ale prawdziwych - najnowszych - bestsellerów. Marzy mi się gorąca dyskusja z udziałem Dana Browna lub podpisywanie książek przez otoczoną kordonkiem dzieciarni Joanne Rowling. Pytani o szanse i perspektywy realizacji tych planów wydawcy obojga autorów zgodnie, acz z żalem, odpowiadają, że łatwo nie będzie. I nie chodzi tu bynajmniej o kwestie finansowe, zwłaszcza, że na biednych nie trafiło. Ze zrozumiałych względów pomijając na tych łamach wydarzenia stricte literackie, warto się na dłużej zatrzymać przy imprezach branżowych. Najważniejszą z nich bezsprzecznie stało się Walne Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Książki, w trakcie którego głosowano nad wprowadzeniem ustawy regulującej rynek wydawniczy w naszym kraju. Relacjonujemy to wydarzenie na pierwszej stronie Biblioteki Analiz, jeszcze …
Wyświetlono 25% materiału - 276 słów. Całość materiału zawiera 1104 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się