Wtorek, 25 listopada 2008
Po raz trzynasty przyznano Nagrodę im. Jerzego Skowronka
Jury, które tworzą przyjaciele i uczniowie prof. Jerzego Skowronka, wybitnego historyka, zdecydowało o przyznaniu dwóch równorzędnych Nagród za rok 2008. Uhonorowano Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita i Akademię Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora za pracę Andrzeja Nieuważnego, Krzysztofa Ostrowskiego, Tomasza Stępnia i Lecha Majewskiego „200 dni Napoleona. Od Pułtuska do Tylży 1806-1807” oraz Wydawnictwo Littera za publikację Władysława Zajewskiego  „Polska Belgia Europa. Wiek XIX”. Wyróżnienie otrzymało Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego za publikację Marcina Wodzińskiego „Władze Królestwa Polskiego wobec chasydyzmu. Z dziejów stosunków politycznych”. Nagroda im. Jerzego Skowronka została ustanowiona w 1996 roku. Po tragicznej śmierci wybitnego historyka, który zginął w wypadku samochodowym we Francji w lipcu 1996 roku, grono jego przyjaciół i uczniów postanowiło uczcić jego pamięć …
Wyświetlono 25% materiału - 113 słów. Całość materiału zawiera 453 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?