szukanie
zaawansowane
 
Wtorek, 21 marca 2017

Zmiana w Państwowym Instytucie Wydawniczym

Dr Łukasz Michalski dyrektorem

Dr Łukasz Michalski, historyk, został powołany na stanowisko dyrektora Państwowego Instytutu Wydawniczego. Nominację odebrał 20 marca z rąk wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Magdaleny Gawin. Obowiązki dyrektora PIW przejmie 21 marca br. Michalski zastąpi na tym stanowisku Wioletę Mikołajewską.

Wcześniej dr Łukasz Michalski pracował m. in. w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie współtworzył ekspozycję oraz był pierwszym szefem działu edukacyjnego MPW, a także w Instytucie Pamięci Narodowej, gdzie jako zastępca dyrektora Biura Edukacji Publicznej odpowiadał za edukację historyczną i wydawnictwa. Wykładał także przez 4 lata w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW.

Naukowo zajmuje się świadomością historyczną Polaków oraz związkami literatury i historii. Od grudnia 2015 roku do chwili obecnej pełnił funkcję doradcy Podsekretarz Stanu w MKIDN prof. Magdaleny Gawin.

Państwowy Instytut Wydawniczy, jedno z najstarszych wydawnictw polskich, 19 stycznia 2017 r. stał się państwową instytucją kultury. Do jego zadań należy trwała ochrona, zabezpieczenie i upowszechnianie dziedzictwa literatury polskiej i światowej, z uwzględnieniem klasyki, w opracowaniach krytycznych, oraz dorobku kulturalnego PIW, a także prowadzenie działań wydawniczych, promocyjnych i edukacyjnych w tym zakresie.

Przez ponad 70 lat PIW był jednym z największych i najbardziej znanym wydawcą literatury pięknej krajowej i zagranicznej. Posiada zasoby dóbr kultury o wysokich walorach estetycznych i poznawczych, mające znaczenie dla polskiego dziedzictwa kulturowego, które wymagają trwałej ochrony, zabezpieczenia jak i upowszechnienia.

REKLAMA
 
Nasze nowości wydawnicze
Książki z drobnymi defektami typu otarcia i zarysowania okładki, zagięte rogi, zabrudzenia lub zażółcenia bloku itp. 

Książki sprzedajemy z rabatem min. ...

"W teatrze ciągle jest najważniejszy człowiek i jego epopeja, chociażby był wiejskim głupkiem. Historię trzeba opowiedzieć, a nie wykrzyczeć! Ale to się zmienia i ta nowa efekciarska estetyka nie pasuje mi już. Ja jestem ...
1 2 3 4 5 6 7
RSS
 
Subskrybuj nasz newsletter
Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach, podaj swój adres e-mail.
 
Popularne artykuły
Najczęściej czytane
Chmura tagów
Trwa indexowanie materiałów
lista będzie dostępna za moment.
1 Słowik
Kristin Hannah
"Słowik" Kristin Hannah to historia inspirowana biografią bohaterki francuskiego ruchu oporu, Andree de Jongh. Ale nie należy jej traktować nadto serio. A może inaczej: nie da się, po ...
2 Spójrz na mnie
Nicholas Sparks
"Spójrz na mnie" Nicholasa Sparksa traktuje o miłości, bo i o czym innym pisać może autor "Listu w butelce" czy "I wciąż ją kocham" ? A pisze jak zawsze, ani lepiej ani gorzej. Ten prozaik ...
3 Zanim się pojawiłeś
Jojo Moyes
"Zanim się pojawiłeś" Jojo Moyes - wyciskacz łez światowej sławy.
zobacz wszystkie
 
 
 
© Copyright 2005 Biblioteka Analiz | System optymalizowany do 1024x768+, windows-1250.

Wykonanie i opieka - ENCODE Pełne rozwiązania internetowe. www.encode.pl