szukanie
zaawansowane
 
Poniedziałek, 6 maja 2013

Katastrofa smoleńska

Książka Wydawnictwa Astrum komentująca dziejącą się rzeczywistość

Już do nabycia! Bardzo kontrowersyjna książka!

Zapraszamy hurtownie książek, księgarnie, biblioteki, instytucje zainteresowane zakupem książki, także osoby indywidualne (fragment książki na końcu anonsu. Koniecznie przeczytaj!)

Drogi Przyjacielu, zapraszam do lektury tej niezwykle ciepłej książki o rodzinnym domu braci Kaczyńskich i katastrofie smoleńskiej. Zamawiając ją teraz otrzymasz upust 10%. Napisz do nas lub zadzwoń.

Dowiedz się czy Jarosław Kaczyński, to Yarosław Just, który pod pseudonimem pisze książkę o katastrofie smoleńskiej, możliwym wybuchu? To książka niezwykle ezoteryczna, bez lektury której trudno Ci będzie Czytelniku zrozumieć co przeżywał i przeżywa Jarosław Kaczyński po śmierci brata, także swoich przyjaciół. Książka ta mówi o tym, że część zła jest w każdym z nas i że zło może mieć formę materialną, formę zniszczenia, formę która może doprowadzić do tragedii. To pierwsza taka książka od czasu „Mistrza i Małgorzaty” Bułhakowa.

Wstęp

„Beletryzowany opis kulisów katastrofy smoleńskiej, teoria zamachu i możliwe wersje wydarzeń. Powieść nie przedstawia żadnej alternatywy moralnej, istnieje wyraźny podział na dobrych i złych, jednakże rehabilitacja i opamiętanie tych drugich nigdy nie jest wykluczone. Na kartach powieści toczy się wojna, podział na czarnych i białych jest wyraźny. Postaci negatywne są zdegenerowane do szpiku kości, zaś bohaterowie pozytywni to szlachetni wojownicy o prawdę i sprawiedliwość. Nie oznacza to bynajmniej by postaci były papierowe, na między wersami odnajdziemy prawdziwych ludzi z krwi i kości oraz życie, które niejednokrotnie zaskakuje nawet tych, którym wydaje się, że nad nim panują. To oczywiście pewne uproszczenie, surowy chwyt literacki, niemniej jednak jego celowość i słuszność jest niewątpliwa. Jakże potrzeba nam ostatnio wyraźnej granicy oddzielającej dobro od zła, widzialnego znaku, sztandaru w dzisiejszej zrelatywizowanej moralnie rzeczywistości.”


Yaroslav Just
Katastrofa smoleńska
 Powieść
Stron 160
Format A5
Oprawa miękka
Cena detaliczna 24,50 zł

Zamówienia:

Wydawnictwo ASTRUM
dział handlowy: tel. 530 773 420
www.wydawnictwo-astrum.pl
www.katastrofasmolenska.com.pl
mail:ksiazka.ksmolenska@tlen.pl
mail:astrum@astrum.wroc.pl
powiązane portale:
www.podrecznikiakademickie.eu
www.sluchowiska.com
www.ksiazka-nosnikreklamy.pl


Fragment książki:

Początek
Jarosław zmęczony dniem siedział  bez ruchu w fotelu. Włączony telewizor jazgotał jak zawsze. Mniej lub bardziej znani politycy kąsali się bezlitośnie. Emitowano jakiś archiwalny materiał.  Polityka, polityka, polityka. Nagle usłyszał znajomy głos: – Jaki prezydent taki zamach.
Od razu przemknęła mu myśl: Gruzja! Pamiętał dobrze tamtą wizytę Lecha i własny strach o brata. Dwie łzy, nieproszeni goście, popłynęły mu po policzku. – Podlec – szepnął w myślach do siebie. –  Tak bardzo zależy ci na jego śmierci. A może nie tylko tobie, innym też. Jeszcze pożałuje tych słów.                                                                                                                    – Ani Bóg, ani naród polski nie wybaczą mu tych słów – szepnął mu do ucha jakiś inny, cichy, basowy głos.
– Co za licho – powiedział głośno do siebie.
Po chwili bezruchu, znużony pół jawą, pół snem przymknął oczy. Obrazy wspomnień wspólnego           z bratem dzieciństwa, matki, ojca, znajomych, przyjaciół zaczęły natrętnie nachodzić jego umęczony nadmiarem cierpienia umysł.

***

Uwaga! Wkrótce nowa książka komentująca dziejącą się rzeczywistość!

Benedykt XVI. Abdykacja. Spisek kardynałów
Autor: John Paul Angel

Pontyfikat papieża jest sprawowany dożywotnio, podobnie jak godność króla. Zdarzało się jednak na przełomie dziejów, że biskupi Rzymu ustępowali ze stanowiska składając abdykację. Nie czynili tego z własnej woli, a zawsze pod naciskiem władz świeckich lub zakulisowych rozgrywek toczących się w Watykanie.

Czy papież Benedykt XVI stracił wiarę? A może został zmuszony do abdykacji przez oddolne naciski i spiski salonowe? Czy według kolegium kardynalskiego pontyfikat, który w założeniu miał być „przejściowy”, trwał już zbyt długo? Czy życie emerytowanego papieża jest zagrożone i możemy się spodziewać zamachu, podobnie jak we wrześniu 1978r., gdy zginął Jan Paweł I? Czy Jego Świątobliwość Emerytowany Biskup Rzymu zostanie więźniem Watykanu? Czy czeka nas chaos porównywalny do Wielkiej Schizmy oraz niewoli awiniońskiej?

Notka o książce:
Benedykt, to postać wzbudzająca litość i zrozumienie, ale nie usprawiedliwia to jego tchórzostwa
i nieudolności w rządzeniu Watykanem. W książce znajdziesz wiele scen, w tym przerażające sceny spowiedzi Benedykta XVI, jego walki z duchami,a także wątek romansu księdza-spowiednika Benedykta XVI.

(informacja komercyjna)

 

REKLAMA
 
Sondaż
Co Państwa zdaniem najbardziej negatywnie wpłynęło na stan rynku wydawniczego w ostatnich dwóch latach?
Nasze nowości wydawnicze

"Życie zawsze było silniejsze od ustaw i od sankcji karnych" - pisał w 1929 roku Tadeusz Boy Żeleński w swoim błyskotliwym eseju, w którym przeciwstawia się karaniu kobiet za przerywanie ciąży. Karanie kobiet, ...

Zbiór 24 wywiadów publikowanych w dwutygodniku "Biblioteka Analiz" w 2015 roku. Bohaterami rozmów są przedstawiciele wydawnictw i księgarń, firm związanych z nowymi technologiami, z dystrybucją, reprezentanci ...

1 2 3 4 5 6 7
RSS
 
Subskrybuj nasz newsletter
Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach, podaj swój adres e-mail.
 
Popularne artykuły
Najczęściej czytane
Chmura tagów
Trwa indexowanie materiałów
lista będzie dostępna za moment.
1 Dziewczyna z pociągu
Paula Hawkins
Tytułowej "Dziewczynie z pociągu" Pauli Hawkins wydaje się, że obserwowani przez nią z daleka ludzie prowadzą szczęśliwe życie. I nagle doznaje wstrząsu, bo dostrzega coś, co ...
2 Grunt pod nogami
Jan Kaczkowski
W krótkim wprowadzeniu do książki "Grunt pod nogami" ks. Jan Kaczkowski informował: "Piszę te słowa podczas kolejnego życiowego wirażu, znów czekam na wyniki rezonansu. ...
3 Ukryte terapie
Jerzy Zięba
Jedna z rewelacji zawart ych w "Ukrytych terapiach" Jerzego Zięby: "Taka sama liczba osób ma zawał z niskim jak i wysokim poziomem cholesterolu".
zobacz wszystkie
 
 
 
© Copyright 2005 Biblioteka Analiz | System optymalizowany do 1024x768+, windows-1250.

Wykonanie i opieka - ENCODE Pełne rozwiązania internetowe. www.encode.pl