szukanie
zaawansowane
 
Poniedziałek, 6 maja 2013

Katastrofa smoleńska

Książka Wydawnictwa Astrum komentująca dziejącą się rzeczywistość

Już do nabycia! Bardzo kontrowersyjna książka!

Zapraszamy hurtownie książek, księgarnie, biblioteki, instytucje zainteresowane zakupem książki, także osoby indywidualne (fragment książki na końcu anonsu. Koniecznie przeczytaj!)

Drogi Przyjacielu, zapraszam do lektury tej niezwykle ciepłej książki o rodzinnym domu braci Kaczyńskich i katastrofie smoleńskiej. Zamawiając ją teraz otrzymasz upust 10%. Napisz do nas lub zadzwoń.

Dowiedz się czy Jarosław Kaczyński, to Yarosław Just, który pod pseudonimem pisze książkę o katastrofie smoleńskiej, możliwym wybuchu? To książka niezwykle ezoteryczna, bez lektury której trudno Ci będzie Czytelniku zrozumieć co przeżywał i przeżywa Jarosław Kaczyński po śmierci brata, także swoich przyjaciół. Książka ta mówi o tym, że część zła jest w każdym z nas i że zło może mieć formę materialną, formę zniszczenia, formę która może doprowadzić do tragedii. To pierwsza taka książka od czasu „Mistrza i Małgorzaty” Bułhakowa.

Wstęp

„Beletryzowany opis kulisów katastrofy smoleńskiej, teoria zamachu i możliwe wersje wydarzeń. Powieść nie przedstawia żadnej alternatywy moralnej, istnieje wyraźny podział na dobrych i złych, jednakże rehabilitacja i opamiętanie tych drugich nigdy nie jest wykluczone. Na kartach powieści toczy się wojna, podział na czarnych i białych jest wyraźny. Postaci negatywne są zdegenerowane do szpiku kości, zaś bohaterowie pozytywni to szlachetni wojownicy o prawdę i sprawiedliwość. Nie oznacza to bynajmniej by postaci były papierowe, na między wersami odnajdziemy prawdziwych ludzi z krwi i kości oraz życie, które niejednokrotnie zaskakuje nawet tych, którym wydaje się, że nad nim panują. To oczywiście pewne uproszczenie, surowy chwyt literacki, niemniej jednak jego celowość i słuszność jest niewątpliwa. Jakże potrzeba nam ostatnio wyraźnej granicy oddzielającej dobro od zła, widzialnego znaku, sztandaru w dzisiejszej zrelatywizowanej moralnie rzeczywistości.”


Yaroslav Just
Katastrofa smoleńska
 Powieść
Stron 160
Format A5
Oprawa miękka
Cena detaliczna 24,50 zł

Zamówienia:

Wydawnictwo ASTRUM
dział handlowy: tel. 530 773 420
www.wydawnictwo-astrum.pl
www.katastrofasmolenska.com.pl
mail:ksiazka.ksmolenska@tlen.pl
mail:astrum@astrum.wroc.pl
powiązane portale:
www.podrecznikiakademickie.eu
www.sluchowiska.com
www.ksiazka-nosnikreklamy.pl


Fragment książki:

Początek
Jarosław zmęczony dniem siedział  bez ruchu w fotelu. Włączony telewizor jazgotał jak zawsze. Mniej lub bardziej znani politycy kąsali się bezlitośnie. Emitowano jakiś archiwalny materiał.  Polityka, polityka, polityka. Nagle usłyszał znajomy głos: – Jaki prezydent taki zamach.
Od razu przemknęła mu myśl: Gruzja! Pamiętał dobrze tamtą wizytę Lecha i własny strach o brata. Dwie łzy, nieproszeni goście, popłynęły mu po policzku. – Podlec – szepnął w myślach do siebie. –  Tak bardzo zależy ci na jego śmierci. A może nie tylko tobie, innym też. Jeszcze pożałuje tych słów.                                                                                                                    – Ani Bóg, ani naród polski nie wybaczą mu tych słów – szepnął mu do ucha jakiś inny, cichy, basowy głos.
– Co za licho – powiedział głośno do siebie.
Po chwili bezruchu, znużony pół jawą, pół snem przymknął oczy. Obrazy wspomnień wspólnego           z bratem dzieciństwa, matki, ojca, znajomych, przyjaciół zaczęły natrętnie nachodzić jego umęczony nadmiarem cierpienia umysł.

***

Uwaga! Wkrótce nowa książka komentująca dziejącą się rzeczywistość!

Benedykt XVI. Abdykacja. Spisek kardynałów
Autor: John Paul Angel

Pontyfikat papieża jest sprawowany dożywotnio, podobnie jak godność króla. Zdarzało się jednak na przełomie dziejów, że biskupi Rzymu ustępowali ze stanowiska składając abdykację. Nie czynili tego z własnej woli, a zawsze pod naciskiem władz świeckich lub zakulisowych rozgrywek toczących się w Watykanie.

Czy papież Benedykt XVI stracił wiarę? A może został zmuszony do abdykacji przez oddolne naciski i spiski salonowe? Czy według kolegium kardynalskiego pontyfikat, który w założeniu miał być „przejściowy”, trwał już zbyt długo? Czy życie emerytowanego papieża jest zagrożone i możemy się spodziewać zamachu, podobnie jak we wrześniu 1978r., gdy zginął Jan Paweł I? Czy Jego Świątobliwość Emerytowany Biskup Rzymu zostanie więźniem Watykanu? Czy czeka nas chaos porównywalny do Wielkiej Schizmy oraz niewoli awiniońskiej?

Notka o książce:
Benedykt, to postać wzbudzająca litość i zrozumienie, ale nie usprawiedliwia to jego tchórzostwa
i nieudolności w rządzeniu Watykanem. W książce znajdziesz wiele scen, w tym przerażające sceny spowiedzi Benedykta XVI, jego walki z duchami,a także wątek romansu księdza-spowiednika Benedykta XVI.

(informacja komercyjna)

 

REKLAMA
 
Sondaż
Co Państwa zdaniem najbardziej negatywnie wpłynęło na stan rynku wydawniczego w ostatnich dwóch latach?
Nasze nowości wydawnicze

Najnowsza płyta ATENCJI zawiera materiał nagrany w 2013 roku w warszawskim studiu Fonia: przegląd z wcześniejszych wydawnictw zespołu oraz nigdzie wcześniej niepublikowanych nagrań. Wszystko w stylu romantycznego ...

EYE FOR AN EYE przedstawiać nie trzeba. Ten zespół jest doskonale rozpoznawalny, to jedna z głównych sił napędowych współczesnej sceny HC/Punk w Polsce. Ich koncerty, ...
1 2 3 4 5 6 7
RSS
 
Subskrybuj nasz newsletter
Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach, podaj swój adres e-mail.
 
1 Wyspa na prerii
Wojciech Cejrowski
Wojciech Cejrowski, po wyprawach do Amazonii, w „Wyspie na prerii” powrócił na amerykańskie szlaki, do Stanów Zjednoczonych. Miejsce, które opisuje, rekomenduje ...
2 Władca liczb
Marek Krajewski
We „Władcy liczb” Marek Krajewski cofa się do roku 1956, a więc do czasów stosunkowo odległych, choć nie tak dawnych, o których pisał ostatnimi laty, przenosząc się wraz ze swym ...
3 Gwiazd naszych wina
John Green
Bohaterka powieści Johna Greena „Gwiazd naszych wina” tak streszcza początki swojej bytności w grupie wsparcia, tworzonej przez chorych na to samo co ona: „Imię. Wiek. ...
zobacz wszystkie
 
  Strony partnerskie:
  Crass Zbuntowane Życie Penny Rimbaud
Melanże z żyletką
Najlepsze przewodniki
Niszczarki
No Future Book Śmierć Książki
Notes Wydawniczy
Witold Horwath
Wydawnictwo Jirafa Roja
Wydawnictwo Primavera
Xenna Moja Miłość
© Copyright 2005 Biblioteka Analiz | System optymalizowany do 1024x768+, windows-1250.

Wykonanie i opieka - ENCODE Pełne rozwiązania internetowe. www.encode.pl