szukanie
zaawansowane
 

Książki używane

Poniedziałek, 7 marca 2011
Sprzątanie magazynu
Outlet Empiku
 Nie mogło być inaczej, po komunikacie Empiku dotyczącym inauguracji – 18 lutego, outletu sieci na stołecznych Kabatach w branży zawrzało. Skargi wydawców oraz apele o wyjaśnienie szczegółów tej sprawy trafiały też do Polskiej Izby Książki. Wydaje się jednak, że na szczęście była to klasyczna przysłowiowa burza w szklance wody. Empik informował m.in. że: „asortyment stanowią produkty w pełni wartościowe – końcówki serii/ wydań, tytuły wydane kilka lat temu, tylko część oferty to produkty uszkodzone”.
dodaj komentarz
Środa, 31 marca 2010
Aukcje 2009
Rok 2009 w światowej gospodarce stał pod znakiem kryzysu gospodarczego. Ciągłe spadki wszelkich wskaźników nie ominęły także rynku antykwarycznego, w tym również jego części związanej z książkami, mapami i dokumentami.

Michael Stillman, w swojej najnowszej analizie rynku aukcyjnego, odnotowuje ubiegły rok jako kolejny okres spadków. Nie traci jednak optymizmu – mediana cen końcowych (hammer price – a więc cen „spod młotka”, niezawierających doliczanych opłat aukcyjnych) w relacji rok do roku spadła tylko o 2 proc., natomiast w relacji 2007-2008 spadek wynosił aż 21 proc. Analizy, którymi objęte były 468 aukcje z 207 521 obiektami wykazały również spadek wskaźnika sprzedanych pozycji – z 71 proc. w 2008 do 67 proc. w roku 2009.
dodaj komentarz
Wtorek, 4 grudnia 2007
20 tys. książek do wzięcia
VI Festiwal Książek Przeczytanych
W niedzielę, 9 grudnia w godz. 10 - 17 na Polach Mokotowskich, obok Biblioteki Narodowej, w salach restauracji Nowy Bolek odbędzie się szósta już edycja Festiwalu Książek Przeczytanych. I znów na czytelników czekać będzie 20 tys. książek. Każdy - za bilet wstępu w cenie 20 zł lub za bilet promocyjny w cenie 10 zł (bilet promocyjny pod warunkiem przyniesienia 20 książek) - mógł wynieść tyle książek, ile zdołał unieść w rękach.
dodaj komentarz
Wtorek, 23 października 2007
20 tys. książek do wzięcia
V Festiwal Książek Przeczytanych
W niedzielę 28 października w godz. 10 – 17 na Polach Mokotowskich, obok Biblioteki Narodowej, w salach restauracji Nowy Bolek odbędzie się piąta już edycja Festiwalu Książek Przeczytanych. Tym razem na czytelników czekać będzie 20 tys. książek...
dodaj komentarz
Wtorek, 25 września 2007
Tysiące książkowych zapaleńców
Już ponad 30 tys. książek zmieniło właściciela za pośrednictwem Podaj.net
Serwis internetowy Podaj.net, umożliwiający użytkownikom wymianę książek w sieci, powstał niespełna półtora roku temu. Od tego czasu już ponad 30 tys. książek zmieniło właściciela za jego pośrednictwem, a do bazy serwisu trafiło blisko 80 tys. tytułów...
dodaj komentarz
Czwartek, 20 września 2007
Koniec pałacu
Największy warszawski antykwariat - Pałac Starej Książki na Woli - przestaje istnieć
23 września z mapy Warszawy zniknie Pałac Starej Książki na Woli. Właśnie trwa wyprzedaż książek. Przed antykwariatem przy Działdowskiej 8a ustawiają się gigantyczne kolejki. Każdy liczy, że wypatrzy coś wyjątkowego...
dodaj komentarz
Czwartek, 6 września 2007
Pałac Starej Książki zostanie zamknięty
Właściciel ma już dość konfliktu z urzędnikami
Od 15 do 23 września trwać będzie wielka wyprzedaż zbiorów największego antykwariatu w Polsce. Antykwariat przy ul. Działdowskiej na Woli działa od czterech lat. Na blisko 800 mkw. zgromadzono ponad 260 tys. woluminów (oprócz książek również płyty winylowe i mnóstwo komiksów). Teraz Sebastian Huzik - właściciel antykwariatu, zdecydował o jego zamknięciu, bo jak mówi, ma dość konfliktu z urzędnikami...
dodaj komentarz
Czwartek, 2 sierpnia 2007
Tego nie da ci Internet
"Rzeczpospolta" o plusach wizyt w antykwariatach
Reprint 16 tomów "Słownika geograficznego Królestwa Polskiego" z 1902 roku za 2500 tys. zł, monumentalna księga "Dziesięciolecie Polski Odrodzonej" z 1928 roku za jedyne 450 zł – to tylko niektóre okazje, na które możemy natrafić podczas wakacyjnej wędrówki po antykwariatach...
dodaj komentarz
Poniedziałek, 18 czerwca 2007
Podręczniki wchodzą na giełdę
Warszawski ratusz uruchomił internetową sprzedaż książek szkolnych
Na Warszawską Giełdę Używanych Podręczników można wejść przez stronę www.edukacja.warszawa.pl lub www.oeiizk.waw.pl/gielda. Skierowana jest do osób, które chcą sprzedać podręczniki albo kupić je na nowy rok szkolny. Na stronie jest wyszukiwarka, przez którą szuka się potrzebnego tytułu. Dzieci mogą dokonać zakupu jedynie w obecności dorosłych. W ubiegłym roku, gdy po raz pierwszy uruchomiono internetową giełdę, było ponad 7 tys. ofert. Dziennie wpisywało się 500-700 sprzedających. Giełda jest administrowana przez pracowników Urzędu miasta stołecznego Warszawy – Biuro Edukacji.
dodaj komentarz
Poniedziałek, 11 czerwca 2007
25 tys. książek do wzięcia
26 maja na Polach Mokotowskich, tuż obok Biblioteki Narodowej w salach pubu Nowy Bolek, odbyła się majowa edycja Festiwalu Książek Przeczytanych (organizatorzy przygotowali ich 25 tys. egz.).
dodaj komentarz
Poniedziałek, 11 czerwca 2007
Antykwariaty szkolne
Na warszawskim Mokotowie i Ursynowie powstały dwa antykwariaty szkolne, w których można kupić używane i nowe podręczniki.
dodaj komentarz
Wtorek, 5 czerwca 2007
Czy ruszy warszawska giełda używanych podręczników?
Decyzję podejmie komisja edukacji
O tym czy w Warszawie ruszy miejska internetowa giełda podręczników będzie dziś rozmawiać komisja edukacji.
Giełda działała już w zeszłym roku i cieszyła się ogromną popularnością. Już w kilkanaście godzin po uruchomieniu było na niej 300 ofert. W Poznaniu, gdzie powstała pierwsza taka giełda, znalazło się na niej aż 7 tys. ofert. Giełda jest bardzo prosta w obsłudze. By wystawić książki do sprzedaży wystarczy podać tylko numer telefonu, e-mail lub numer gadu-gadu. Transakcja może być zawarta w dowolnym miejscu. Biuro edukacji popiera pomysł, dlatego uruchomienia giełdy można spodziewać się lada dzień.
dodaj komentarz
Środa, 23 maja 2007
Warszawa ma nowe antykwariaty szkolne
Zakupy w wakacje premiowane rabatami
Na warszawskim Mokotowie i Ursynowie powstały dwa antykwariaty szkolne, w których można kupić używane i nowe podręczniki. W swojej ofercie mają książki do szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkół średnich. Skup podręczników rozpoczął się w maju i dotyczy jedynie podręczników aktualnych, w dobrym i bardzo dobrym stanie. Podręczniki skupowane są za gotówkę. Zakupy w wakacje premiowane są rabatami, antykwariaty realizują również nietypowe zamówienia. Więcej na stronie: www.taniepodreczniki.edu.pl
dodaj komentarz
Wtorek, 22 maja 2007
25 tys. książek do wzięcia
Majowy Festiwal Książek Przeczytanych
W sobotę 26 maja w godz. 10.00 - 17.00 kwietnia na Polach Mokotowskich, obok Biblioteki Narodowej, w salach pubu Nowy Bolek odbędzie się majowa edycja Festiwalu Książek Przeczytanych. Organizatorzy tym razem przygotowali 25 tys. książek. Każdy - za bilet wstępu w cenie 20 zł lub za bilet promocyjny w cenie 10 zł (bilet promocyjny pod warunkiem przyniesienia 20 książek) - będzie mógł wynieść tyle książek, ile zdoła unieść w rękach.
dodaj komentarz
Czwartek, 1 marca 2007
Księgarnia z marzeń
Stolica wzbogaciła się o wyjątkowe miejsce
O spełnionych marzeniach i księgarni innej niż wszystkie pisze dzisiejsze „Życie Warszawy”. Piotr Maroński, z wykształcenia i zamiłowania historyk, postanowił zrealizować swoje marzenia i otworzył w Warszawie wyjątkową księgarnię. Nie znajdziemy w niej „Harrego Pottera” ani romantycznych czytadeł – tylko białe kruki. Księgarnia mieści się w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN i choć istnieje zaledwie od kilku dni, już zaglądają do niej studenci i wykładowcy.
dodaj komentarz
Środa, 21 lutego 2007
Salon księgarski w Bibliotece Narodowej
Kielecki antykwariat ośrodkiem kultury
Andrzej Metzger, księgarz i antykwariusz, był gościem i bohaterem trzeciego Salonu Księgarzy w Bibliotece Narodowej. Na zaproszenie Michała Jagiełły, dyrektora Biblioteki Narodowej, od ubiegłego roku oprócz Salonu Wydawców i Salonu Pisarzy organizowane są spotkania z najwybitniejszymi i najbardziej znanymi polskimi księgarzami. Gośćmi dwóch dotychczasowych spotkań byli: Czesław Apiecionek i Waldemar Janaszkiewicz. Organizatorem Salonu Księgarzy jest Stowarzyszenie Księgarzy Polskich przy współpracy Biblioteki Narodowej i Instytutu Książki.
dodaj komentarz
Środa, 14 lutego 2007
Bez siły przebicia
Trudna sytuacja antykwariatów
Krakowskie antykwariaty tracą reprezentacyjne lokale, przeprowadzają się na piętra lub do oficyn. Przegrywają z innymi branżami, restauracjami, sklepami wielkich sieci. Nie wytrzymują rosnących czynszów – doniosła „Gazeta Krakowska”. Janusz Łetocha, właściciel najstarszego spośród krakowskich antykwariatów, który również musiał przenieść się z ul. Brackiej na podwórko upatruje kilku przyczyn takiej sytuacji.
dodaj komentarz
Poniedziałek, 29 stycznia 2007
Interia podaje książki
Serwis Podaj.net umożliwiający wymianę książek za darmo stał się częścią portalu Interia.pl.
dodaj komentarz
Wtorek, 22 sierpnia 2006
Stanowisko Rady Polskiej Izby Książki wobec cen podręczników
Rada PIK nie jest w stanie zaakceptować proponowanych przez MEN rozwiązań
Wysuwane przez polityków koalicji rządzącej postulaty obniżenia cen podręczników doprowadziły do społecznego przekonania, iż podręczniki są drogie i że obniżenie ich ceny – nawet do 50% obecnej ceny detalicznej – nie tylko jest możliwe, ale leży również w interesie społecznym. Rada PIK pragnie zwrócić uwagę opinii publicznej na niebezpieczeństwa wiążące się z takimi oczekiwaniami. Trzeba przede wszystkim podkreślić, iż tak znaczna obniżka jest po prostu niemożliwa, chyba że wyprodukuje się podręczniki od nowa w taki sposób, aby stały się warte swej nowej ceny. Wtedy jednak Polska na całe dziesięciolecia spadnie do rzędu pariasów Europy i stanie się rezerwuarem taniej siły roboczej. Jak pokazują badania opinii publicznej, rodzice nie życzą sobie obniżenia poziomu edukacji, a wydatki na wykształcenie dziecka są wciąż traktowane w Polsce jako najważniejsza inwestycja. Nie wolno politykom w imię populizmu i krótkowzrocznych korzyści politycznych niszczyć jednej z najważniejszych narodowych wartości...
dodaj komentarz
Piątek, 18 sierpnia 2006
Tanie podręczniki w Internecie
Rząd zawiódł, samorządy nie
Wbrew zapowiedziom Ministerstwa Edukacji i wcześniejszym obietnicom z czasów parlamentarnej kampanii wyborczej podręczniki w księgarniach wcale nie są tańsze, bywa nawet, że wprost przeciwnie. Samorządy przestały już liczyć na MEN, wzięły sprawy w swoje ręce i pomagają uczniom kupić tańsze podręczniki do szkoły. Pomysłem idealnym okazały się internetowe giełdy używanych książek.
dodaj komentarz
1 2
REKLAMA
 
Nasze nowości wydawnicze
Książki z drobnymi defektami typu otarcia i zarysowania okładki, zagięte rogi, zabrudzenia lub zażółcenia bloku itp. 

Książki sprzedajemy z rabatem min. ...

"W teatrze ciągle jest najważniejszy człowiek i jego epopeja, chociażby był wiejskim głupkiem. Historię trzeba opowiedzieć, a nie wykrzyczeć! Ale to się zmienia i ta nowa efekciarska estetyka nie pasuje mi już. Ja jestem ...
1 2 3 4 5 6 7
RSS
 
Subskrybuj nasz newsletter
Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach, podaj swój adres e-mail.
 
Popularne artykuły
Najczęściej czytane
Chmura tagów
Trwa indexowanie materiałów
lista będzie dostępna za moment.
1 Słowik
Kristin Hannah
"Słowik" Kristin Hannah to historia inspirowana biografią bohaterki francuskiego ruchu oporu, Andree de Jongh. Ale nie należy jej traktować nadto serio. A może inaczej: nie da się, po ...
2 Spójrz na mnie
Nicholas Sparks
"Spójrz na mnie" Nicholasa Sparksa traktuje o miłości, bo i o czym innym pisać może autor "Listu w butelce" czy "I wciąż ją kocham" ? A pisze jak zawsze, ani lepiej ani gorzej. Ten prozaik ...
3 Zanim się pojawiłeś
Jojo Moyes
"Zanim się pojawiłeś" Jojo Moyes - wyciskacz łez światowej sławy.
zobacz wszystkie
 
 
 
© Copyright 2005 Biblioteka Analiz | System optymalizowany do 1024x768+, windows-1250.

Wykonanie i opieka - ENCODE Pełne rozwiązania internetowe. www.encode.pl